BiznesBlisko WrocławiaWideo/Galerie

„Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino” – dlatego wybierz się do Winnicy Niemczańskiej [VIDEO]

0

Winnica Niemczańska podbija serca smakoszy wina na Dolnym Śląsku i nie tylko.

Jaką ofertę dla swoich klientów kieruje winnica położona w powiecie dzierżoniowskim i około 40 minut na południe od Wrocławia? Pytamy jej właściciela, który wyróżnia dwa rodzaje win. Marek Dymkowski, jako pierwsze wskazuje wino do posiłku, które można wzmacniać wrażenia kulinarne przy stole. Drugim jest wino z pierwiastkiem słodyczy, które spożywamy dla przyjemności. Współpraca z jedną z sieci handlowych przysporzyła niemczańskim winom sporej popularności.

Jak mówi Pan Marek jeszcze trochę czasu musi upłynąć, abyśmy skierowali swoje upodobania do win wytrawnych. Zapewne wtedy jeszcze większą popularnością będzie cieszyć popularne szczególnie we Francji czy Włoszech Chardonnay debiutujące w tym roku w winnicy. Tegorocznym odkryciem w Niemczy okazało się jednak wino z czeskiego szczepu Palava. Czy właśnie takie wina najbardziej lubią Polacy? Zobacz nasze video.

Niemcza i jej okolice to miejsce nie tylko do fantastycznych spacerów. To przede wszystkim ziemia, która daje znakomite owoce. Przykładów? Nie trzeba daleko szukać. Arboretum Wojsławice, które już odwiedzaliśmy w serwisie video naszego portalu czy właśnie Winnica Niemczańska to na to doskonałe dowody. Są cennymi punktami na gospodarczej, naukowej i turystycznej mapie Dolnego Śląska.

Winnica w Niemczy jest odpowiednim miejscem dla tych którzy zgadzają ze słowami piosenki Krzysztofa Krawczyka, że „życie jest za krótkie, żeby pić marne wino.”

Dariusz Nowakowski

Bardzo twarde kosze – wrocławianom nie poszło dobrze w Krakowie

Poprzedni artykuł

Prof. Piotr Kuna: „Tylko u 20% leczonych z nałogu palaczy konwencjonalna terapia jest skuteczna”

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.