fot. Krystyna Pączkowska

Śląsk Wrocław rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Na stadionie przy ul. Oporowskiej wrocławianie gościli Wartę Poznań.

Jacek Magiera w meczu nie skorzystał z przesuniętego do rezerw Bartłomieja Pawłowskiego, który najprawdopodobniej zmieni zimą klub.

Swoje szanse dostali młodzi zawodnicy tacy jak Kacper Radkowski, Olivier Wypart, Sebastian Bergier i Adrian Łyszczarz.

W meczu wystąpił także Fabian Piaseckiego, którego przyszłość w Śląsku wciąż jest niejasna.

Pierwsza połowa piątkowego sparingu nie zachwyciła. Po stronie Śląska z niezłej strony próbował pokazać się Caye Quintana, ale najlepszą okazję do zdobycia gola mieli goście. Mateusz Kuzimski przegrał jednak pojedynek z Michałem Szromnikiem.

W drugiej połowie, do której zespoły przystąpiły w znacznie zmienionych składach wrocławianie otworzyli wynik meczu. Dobrym prostopadłym podaniem popisał się Robert Pich, a piłki dotarła do Sebastiana Bergiera. Strzał napastnika Śląska trafił w lewy słupek bramki, ale ostatecznie do futbolówki dopadł Petr Schwarz, który mocnym strzałem pokonał Jędrzeja Grobelnego.

Czeski pomocnik kilka minut później mógł podwyższyć wynik meczu, ale jego strzał powędrował prosto w ręce poznańskiego bramkarza.

W sobotę wrocławianie udadzą na obóz przygotowaczy do Turcji, gdzie zagrają cztery mecze sparingowe. Do ligowych zmagań wrócą 5 lutego, kiedy to w starciu wyjazdowym zmierzą się z Lechią Gdańsk.

Śląsk Wrocław 1:0 Warta Poznań (0:0)

1:0 Petr Schwarz’54

Śląsk Wrocław: Szromanik (gk) (46’Putnocky) – Bejger (46’Radkowski), Golla (30’Poprawa) (62’Michalski), Wypart (46’Verdasca) – Iskra (46’Janasik), Lewkot (30’Sobota) (62’Hyjek), Mączyński (30’Schwarz) (62’Gryglak), Garcia (46’Stiglec)- Praszelik (30’Łyszczarz) (62’Jezierski), Quintana (46’Bergier) – Piasecki (30’Pich) (62’Zylla)

Warta Poznań: Grobelny (gk) – Trałka (72’Zdybowicz), Szymonowicz (46’Rodriguez), Ivanov (46’Stangel) – Grzesik (72’Rakowski), Maenpaa (46’Żerkowski), Czyżycki (46’Kupczak), Szmyt (46’Luberecki) – Papeau (72’Soiński), Kuzimski (72’Sangowski), Jakóbowski (32’Ouahim)
sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Inkubator Polityki Zdrowotnej poprawi zdrowie Dolnoślązaków

Poprzedni artykuł

Kongres Wiedzy o Szkoleniu Piłkarskim pozwolił zgłębić tajniki modelu gry

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.