Zwiedzający Wrocław obywatel Korei, spotkał w hostelu mieszkańców powiatu trzebnickiego i postanowili ich lepiej poznać. Nawiązywanie międzynarodowych znajomości upływało na wspólnym spożywaniu napojów alkoholowych. W pewnym momencie zagraniczny gość postanowił podziękować swoim nowym znajomym za spędzony wieczór i poprosił o opuszczenie jego pokoju.

Ta prośba nie spodobała się dwóm 35-latkom oraz 32-letniej kobiecie. Zaatakowali Koreańczyka i pobili go pięściami po twarzy oraz tułowiu. Wykorzystując stan bezbronności mężczyzny, skradli z jego pokoju m.in. plecak z laptopem, aparat fotograficzny, dwa telefony komórkowe, markowe ubrania i inne cenne przedmioty o łącznej wartości prawie 6 tys. zł. Po wszystkim uciekli pozostawiając poszkodowanego mężczyznę w hostelowym pokoju.

Pobity i okradziony mężczyzna szybko powiadomił obsługę obiektu, która poinformowała o całym zdarzeniu mundurowych z pobliskiego Komisariatu Wrocław Psie Pole. Policjanci natychmiast przystąpili do namierzania sprawców tego przestępstwa. Doświadczenie i operatywność funkcjonariuszy sprawiły, że po kilku godzinach ustalono kto stoi za nocnym rozbojem. Namierzono zarówno obu mężczyzn, jak i towarzyszącą im kobietę.

Policjanci zatrzymania troje podejrzanych – mieszkańców powiatu trzebnickiego. Podczas czynności odzyskano całość skradzionego mienia, a w tym markowych ubrań, które po rozboju sprawcy tego przestępstwa… założyli na siebie. Zarówno 35-letni mężczyźni, jak i 32-letnia kobieta usłyszeli zarzuty z art. 280 Kodeksu Karnego. Przyznali się do popełnienia przestępstwa, a dzięki mocnym materiałom dowodowym zabezpieczonym przez policjantów, sąd wobec całej trójki zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. O ich dalszym losie i karze jaką poniosą, zadecyduje ostatecznie sąd. Za popełnione przestępstwo, grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności

Bywają różne sposoby na poznawanie nowych miejsc i nowych ludzi. Kiedy jedziemy do odległych krajów staramy się poznać ich społeczność, kulturę, czy popularne sposoby spędzenia wolnego czasu. Jednak powinniśmy wówczas pamiętać również o własnym bezpieczeństwie. Bowiem niektóre lokalne rozrywki, mogą skończyć się niezbyt przyjemnie.

Opisany wyżej przypadek pokazuje, że zawsze powinno się przemyśleć z kim i w jaki sposób spędzamy wolny czas. Przeanalizujmy, czy zapraszanie nowo poznanych osób do własnego lokum, na pewno będzie dla nas bezpieczne. Zwłaszcza jeśli np. planujemy razem spożywać alkohol, co w znaczny sposób może ograniczyć naszą percepcję, a także wpłynąć negatywnie na podejmowane decyzje. Takie sytuacje niejednokrotnie stwarzają zagrożenie dla naszego mienia, zdrowia, a w skrajnych przypadkach życia.

Poprzez: KMP Wrocław

Jarosław Obremski: „warto szukać przestrzeni współdziałania dla dobra całego Dolnego Śląska” [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Pożary Australii dotykają także zwierzęta – wrocławskie ZOO chce pomóc – możesz dołączyć do akcji

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.