Podczas działań profilaktycznych prowadzonych pod jednym z centrów handlowych do policjantów znakujących rowery podeszła kobieta, trzymając się nerwowo za gardło.

Wszystko działo się w godzinach popołudniowych tuz przy galerii handlowej Magnolia. Tam właśnie funkcjonariusze prowadzili znakowanie rowerów w ramach programu profilaktycznego „Twój rower-twoja własność”. Polega on na wprowadzaniu danych jednośladu do policyjnego systemu. Dzięki temu rower staje się mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja, a w przypadku kradzieży i odnalezienia pojazdu, łatwiej można odnaleźć jego właściciela i zwrócić mu jednoślad.

W pewnej chwili do funkcjonariuszy podeszła mocno zestresowana kobieta. Nie była w stanie nic powiedzieć i trzymała się za gardło. Policjanci, będąc przeszkoleni z zakresu pierwszej pomocy, szybko rozpoznali oznaki typowego zadławienia. Jest to dość częsta sytuacja, ale za każdym razem bardzo groźna, ponieważ osoba poszkodowana najczęściej nie jest w stanie pomóc sobie sama. Potrzebny jest ktoś, kto używając podstawowych technik, pomoże usunąć ciało obce.

Cało zdarzenie trwało zaledwie 2 minuty i zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Na filmiku udostępnionym przez Policję, widać dokładnie, jak błyskawiczna reakcja policjantów uchroniła kobietę przed poważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi. Po wszystkim funkcjonariusze wrócili do dalszych działań.

Jak widać, służba policyjna pełna jest niespodziewanych sytuacji, podczas których liczy się wiedza i doświadczenie mundurowych, którzy nie raz pokazują, że ich celem jest przede wszystkim pomoc drugiemu człowiekowi. Tym razem mundurowi szybko rozpoznali oznaki typowego zadławienia i przy pomocy odpowiednich technik pierwszej pomocy udało się usunąć ciało obce z jej dróg oddechowych. Wrocławscy funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, którzy byli w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.

Poprzez: KMP Wrocław

Gaz do dechy? Tak – na torze gokartowym [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Już ponad milion osób oszczędza na przyszłość w Pracowniczych Planach Kapitałowych [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] działania wrocławskich policjantów uratowała zdrowie, a może nawet i życie pewnej kobiety, odnotowaliśmy kilka dni temu w naszym portalu. Jak widać, funkcjonariusze działają wielotorowo, aby zapewniać nam codziennie bezpieczeństwo. […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.