Trwa trudny czas, w którym nie chcąc ryzykować zdrowia własnego i innych, w miarę możliwości zostajemy w domu. To jednak nie jest powód, by w XXI wieku rezygnować poznawania świata i chłonięcia sztuki.

W cyklu #ZwiedzajWirtualneMuzea  proponujemy wycieczki, które można odbyć i nie naruszyć dobrej zasady #zostańwdomu. Żeby wybrać się do muzeum lub innego pasjonującego miejsca i dowiedzieć fascynujących rzeczy, można nie wychodzić z domu.

Nie zmarnujmy tej okazji i wszyscy przestrzegajmy rozporządzeń ograniczając wszelkie wyjścia do niezbędnego minimum. Z pomocą przychodzi technologia, oferując zwiedzanie niezwykle ciekawych wystaw bez wychodzenia z domu lub chociaż możliwość spojrzenia na część eksponatów przez fotogalerię.

Z pełnym pakietem atrakcji wychodzi nowoczesne Hydropolis. To miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Wrocławskie Centrum Hydropolis otwarto w 2015 roku. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Zbiornik pełnił swą pierwotną funkcję do 2011 r., kiedy to został wyłączony z użytku.

Po przeprowadzeniu niezbędnych remontów i rewitalizacji, budowlę przekształcono w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Obiekt znajduje się na liście zabytków. Do obiektu w lepszej przyszłości warto wybrać się osobiście – naprawdę robi niesamowite wrażenie.

Mamuta zamienią na akademik i hotel – ma powstać miejsce spoza architektonicznej konwencji

Poprzedni artykuł

Zamiast pomagać innym zaszkodził sobie – zniknęły kilometry na liczniku

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.