fot. Sławek Przrewa/NFM

W historii muzyki przekraczanie granic odbywało się na wielu poziomach. Największe dzieła pisali odważni, bezkompromisowi twórcy gotowi przełamywać dotychczasowe konwencje i schematy. Również mniej znanym artystom wielokrotnie zdarzało się łączyć gatunki muzyczne i stylistyki. Program tegorocznej, 56. edycji festiwalu, będzie okazją do wysłuchania wspaniałych wykonawców interpretujących kompozycje powstałe na przestrzeni wielu epok. Przekraczanie granic będzie motywem przewodnim tegorocznej edycji.

W programie znalazły się arcydzieła renesansu, jak i utwory powstałe w XX wieku. Wystąpią gwiazdy światowego formatu, wśród których pojawią się śpiewaczki: Magdalena Kožená, Agata Zubel i Joanna Freszel oraz zespoły: Il Giardino Armonico wraz z dyrektorem artystycznym festiwalu – Giovannim Antoninim, Duncan Ward i NFM Filharmonia Wrocławska, Huelgas Ensemble, Quatuor Mosaïques, Klangforum Wien, Chor des Bayerischen Rundfunks, Wrocławska Orkiestra Barokowa, NFM Orkiestra Leopoldinum, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, którą poprowadzi Lawrence Foster oraz Wrocław Baroque Ensemble pod batutą Andrzeja Kosendiaka.

Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego to jeden z najbardziej znanych europejskich festiwali sławiących piękno ludzkiego głosu. Dzięki niemu już od kilkudziesięciu lat Wrocław stanowi wyjątkowe miejsce na muzycznej mapie Europy. To w stolicy Dolnego Śląska oraz w okolicznych miastach goszczą najwybitniejsi artyści przybywający z całego świata – śpiewacy, dyrygenci, zespoły kameralne, chóry i orkiestry symfoniczne. Podczas festiwalu prezentowany jest dorobek różnych kultur. Usłyszeć można zarówno muzykę dawną, jak i awangardowe kompozycje autorstwa do młodszego pokolenia.

Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego odbędzie się w tym roku w dniach 3-12 września. Sprzedaż biletów rozpocznie się w środę, 28 kwietnia, o godzinie 11.00. Więcej informacji: TUTAJ!

Piotr Krejner

Baby boom we wrocławskim zoo – ponad 100 nowych mieszkańców z 30 gatunków

Poprzedni artykuł

Sebastian Kaczmarek trenerem GWR Beach Volleyball

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.