fot. teatr-capitol.pl

Konrad Imiela, dotychczasowy dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Muzycznego Capitol przekazał stery dotychczasowemu dyrektorowi finansowemu – Hubertowi Zasinie.

Imiela pozostanie na stanowisku dyrektora artystycznego teatru. Owocem piętnastu lat dyrekcji Konrada Imieli jest przede wszystkim ponad 60 premier repertuarowych, z których znaczna większość to całkowicie nowe dzieła, powstałe na jego zamówienie – znak rozpoznawczy Capitolu, czyli oryginalne scenariusze lub adaptacje światowej literatury i oryginalne kompozycje muzyczne – a także polskie prapremiery anglojęzycznych musicali.

Teatr Muzyczny Capitol jest jedną z nielicznych samorządowych instytucji kultury, w której udział przychodów własnych stanowi ok 40%. Przez lata teatr wypracowuje powtarzalne co sezon średnie wyniki około 90% frekwencji. Od 2006 roku liczba widzów odwiedzających teatr zwiększyła się z 60 tys. do ponad 100 tys. osób rocznie.

Nowy dyrektor – Hubert Zasina – był od roku 2006 zastępcą dyrektora naczelnego ds. finansowych. Współtworzył wniosek o dofinansowanie przebudowy Capitolu ze środków unijnych Programy Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, odpowiadał za kwestie finansowe podczas realizacji tego projektu. Od 2015 koordynuje w Capitolu działania związane z audiodeskrypcją spektakli i napisami dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku i słuchu.

Antyszczepionkowcy na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Wulgaryzmy i szarpanina z rzecznikiem Ministerstwa Zdrowia

Poprzedni artykuł

Coraz więcej zakażeń COVID-19. Od kilku dni ponad 500 dziennie

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.