Trzech z pięciu nurków nie wypłynęło na powierzchnię w zalanej kopalni Maria Concordia w Sobótce. To doświadczeni nurkowie, którzy w cywilnej szkole brali udział w ćwiczeniach poszerzających umiejętności.

— Na chwile obecną działania poszukiwawcze doprowadziły do odnalezienia dwóch ciał pod wodą. W tej chwili ratownicy prowadza działania mające umożliwić wyciągnięcie ich na powierzchnie — słyszymy od Łukasza Dutkowiaka z KMP we Wrocławiu.

Z ustaleń służb wynika, że zaginęło dwóch instruktorów i jeden kursant. Poszukiwania w zalanej sztolni kopalni Maria Concordia w Sobótce trwają od niedzielnego popołudnia. Przerwano je wczoraj późnym wieczorem z powodu utrudnionych warunków działania w nocy. Do akcji ratunkowej dołączyli dziś rano strażacy z kilku województw, w tym specjalistyczna grupa z Gdańska oraz ratownicy KGHM.

– Dzisiaj o 7 rano zostały wznowione działania, jest to teren bardzo trudny i nie są to czynności bezpieczne. W akcji ratunkowej wspiera nas KGHM. Rano było wiadomo o poszukiwaniach trzech osób, jednak jest to sytuacja bardzo dynamiczna, cały czas trwają czynności – dowiedzieliśmy się od Magdaleny Cwynar z Zespołu prasowego Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Poranne korki we Wrocławiu? Do katalogu utrudnień dołączają kolejne ulice

Poprzedni artykuł

Ruszyła budowa południowego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.