Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej otrzymali zgłoszenie dotyczące przywłaszczonego Audi Q8 w wersji RS.
Wrocławscy wywiadowcy, mając informacje o przywłaszczonym tego samego dnia, wartym blisko 700 tys. złotych audi, pojechali do jednej z miejscowości na terenie gminy Długołęka, gdzie według ustaleń mogło się ono znajdować. Po sprawdzeniu okazało się, że przy jednej z posesji na terenie Mirkowa, funkcjonariusze ujawnili przywłaszczony pojazd.
Zgłaszający kradzież oświadczył, że auto trafiło do niego na naprawę i będąc w okolicy swojego warsztatu zauważył jak nieznana mu i tym bardziej nieuprawniona osoba kieruje pozostawionym w jego warsztacie audi. Gdy policjanci ustalili już okoliczności przywłaszczenia samochodu na miejsce przybyli funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego z komisariatu w Długołęce oraz Wydziału Techniki Kryminalistycznej komendy miejskiej, którzy przeprowadzili niezbędne czynności i wykonali oględziny pojazdu. Auto zostało przewiezione lawetą na policyjny parking, a w Komisariacie Policji w Długołęce prowadzone będą dalsze ustalenia w tej sprawie.
Trzebniccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.
Policjanci – asp. Sebastian Dudek oraz mł. asp. Patryk Martyniec, wchodzący w skład grupy SPEED trzebnickiej komendy powiatowej kontrolowali stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości. Po godzinie 8:00 na drodze krajowej nr 15 dokonali pomiaru prędkości, ewidentnie przemieszczającego się zbyt szybko, osobowego volvo. Jak się okazało, samochodem podróżowało małżeństwo z powiatu milickiego. Zdenerwowany kierowca przekazał funkcjonariuszom, że jego żona jest w zaawansowanej ciąży i właśnie rozpoczęła się akcja porodowa. W związku z tym musi jak najszybciej dojechać do szpitala w Trzebnicy.
Mężczyzna poprosił mundurowych o pomoc. Stróże prawa biorąc pod uwagę powagę sytuacji, natychmiast podjęli decyzję o pilotażu samochodu do placówki medycznej, aby zapewnić przyszłym rodzicom szybki i bezpieczny transport. Mundurowi o zaistniałym zdarzeniu poinformowali oficera dyżurnego, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie eskortowali auto z rodzącą kobietą do szpitala. Dzięki pomocy trzebnickich policjantów, kobieta szybko trafiła pod opiekę lekarzy, gdzie otrzymała fachową pomoc.
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na gorącym uczynku nieuczciwego właściciela szkoły nauki jazdy.
Tym razem intensywna praca policjantów zajmujących się zwalczaniem korupcji doprowadziła do zatrzymania na gorącym uczynku nieuczciwego właściciela szkoły nauki jazdy działającej na terenie powiatu głogowskiego. Mężczyzna powołując się na swoje wpływy i znajomości, zobowiązał się za kilka tysięcy złotych łapówki „załatwić” pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy jednemu ze swoich kursantów. W ręce mundurowych wpadł w momencie przyjmowania korzyści majątkowej i był kompletnie zaskoczonym, gdy na jego ręce funkcjonariusze założyli kajdanki. Szybko wyszło na jaw, że zatrzymany 49-latek na sumieniu miał o wiele więcej. Szereg dalszych czynności przeprowadzonych w tej sprawie przez dolnośląskich policjantów doprowadziły ich do kolejnych ustaleń, z których jasno wynikało, że mężczyzna wielokrotnie poświadczał nieprawdę w dokumentach wystawianych przez jego szkołę nauki jazdy. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze udowodnili mu ponad 70 takich czynów.
Zebrany przez funkcjonariuszy obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 49-latkowi kilkudziesięciu zarzutów z art. 271 Kodeksu karnego – poświadczanie nieprawdy oraz z art. 230 Kodeksu karnego – płatnej protekcji biernej, a także zastosowanie przez sąd najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl