Miłośnicy ciepłego klimatu niewątpliwie ucieszą się z tej informacji. Polecimy bowiem z Wrocławia na Zanzibar. To urokliwe miejsce w Tanzanii będzie dostępne dzięki loty, jakie mają być realizowane już od 27 grudnia do 7 marca. Postaramy się nieco przybliżyć Państwu do niezwykłe miejsce.

Zanzibar leży na Oceanie Indyjskim i jest największą wyspą Archipelagu o tej samej nazwie. Leży na terytorium Tanzanii, ale jest jej autonomiczną częścią.  Ciekawostką jest fakt, że tutejsza stolica nazywana jest Stone Town. Skąd taka nazwa? Mury, uliczki, murale – to niezwykłe środowisko, które może zachwycić od samego przebywania w nim. Zanzibar nie bez kozery nazywany jest Wyspą Przypraw. Na słynnym placu Jaws Corner warto usiąść i napić się znakomicie przyprawionej herbaty. Zresztą…, paleta owych przypraw jest niemała! Goździki, pieprz, gałka muszkatołowa. Mało kto wie, że w latach siedemdziesiątych to właśnie Zanzibar był światowym liderem, jeśli chodzi o eksport goździków. Herbaty można napić się na placu, ale jednym z najpopularniejszych miejsc na Zanzibarze jest „The Rock”. Restauracja położona jest dosłownie na kamieniu, a dotarcie do niej jest możliwe jedynie drogą morską. A jacy są ludzie? To właśnie tamtejsza kultura wyznacza ramy czasowe dnia. Wszystko toczy się swoim tempem, a społeczność żyje w zgodzie z naturą.

Czarterowe rejsy z Wrocławia na Zanzibar będą realizowane w okresie od 27 grudnia do 7 marca.

Tygodniowe wakacje organizuje biuro podróży Itaka, a połączenie obsługuje linia lotnicza Enter Air. Wyloty z Wrocławia są zaplanowane na niedziele na godzinę 6:30, a lądowanie na Zanzibarze o godzinie 18:55 czasu lokalnego. Powroty także w niedziele – wyloty z Zanzibaru o godz. 19:50, lądowania we Wrocławiu o godz. 4:25 w poniedziałki.

Czartery na Zanzibar znalazły się w zimowym rozkładzie po raz trzeci z rzędu. Ten kierunek cieszy się zwykle dużą popularnością, dlatego jesteśmy zadowoleni, że wraca do rozkładu. Wiele osób tęskni za zorganizowanymi wyjazdami w piękne miejsca, więc przypuszczamy, że skorzystają z okazji. Powrót czarterów pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Z nadzieją przyjmujemy każde pozytywne wieści dotyczące opanowywania pandemii i podobnie jak pasażerowie liczymy na to, że do rozkładu systematycznie będą wracały kolejne połączenia. Musimy jednak być cierpliwi, ponieważ sytuacja wciąż jest wymagająca – mówi prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

Tej zimy można polecieć z Wrocławia czarterem nie tylko na Wyspę Przypraw w Tanzanii. Do rozkładu dołączają także dwa inne kierunki: Antalya w Turcji oraz Marsa Alam i Hurghada w Egipcie. Pierwszy rejs do Turcji jest zaplanowany na 19 grudnia, z kolei do Egiptu na 23 grudnia. Ani na Zanzibarze w Tanzanii, ani w Turcji nie są wymagane testy na obecność koronawirusa i nie ma obowiązku poddania się kwarantannie. Wszystkie osoby przylatujące do Turcji zobowiązane są jedynie do wypełnienia i podpisania wydrukowanego Formularza Lokalizacyjnego.

Inaczej wygląda sytuacja w Egipcie, gdzie od 1 września 2020 r. wszyscy przyjezdni zobligowani są do okazania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19, przetłumaczonych na język angielski lub arabski. Badanie powinno być przeprowadzone w ciągu 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu. Test na COVID-19 można wykonać na trenie Portu Lotniczego Wrocław – w specjalnym punkcie na parkingu B przed terminalem (od poniedziałku do piątku w od godz. 8.00 do 12.00). Wynik uzyskuje się do 48 godzin. Jest możliwość przetłumaczenia na język angielski.

Procedury i sposób organizacji zapewniają bezpieczeństwo osobom badanym, pasażerom oraz pracownikom lotniska. Całkowicie bezpiecznie jest także w terminalu, gdzie przestrzegamy wszystkich wytycznych sanitarnych. Cały czas obowiązują specjalne zasady: pomiar temperatury, noszenie maseczek, zachowanie dystansu i zalecana częsta dezynfekcja rąk – mówi wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław Cezary Pacamaj.

W zimowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław znajdują się także połączenia obsługiwane przez tanie linie lotnicze – Ryanair i Wizz Air – oraz przez kilku przewoźników sieciowych. Wśród niskokosztowych: kilka na Wyspy Brytyjskie, do Norwegii, Holandii czy do Włoch. Z kolei wśród sieciowych: Warszawa (PLL LOT), Budapeszt (PLL LOT), Frankfurt (Lufthansa) i Amsterdam (KLM).

5 nowych marek w 6 miesięcy – w Arkadach Wrocławskich będzie też tor z gokartami do driftowania

Poprzedni artykuł

Mikrogranty wirtualnie podsumują 2020 rok – debata w sieci o mieście w realu

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.