Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sycowie wdrożył innowacyjny system monitorowania bezpieczeństwa epidemicznego swoich pacjentów. Do tego celu zastosowano sztuczną inteligencję analizującą obraz termowizyjny i detekcję twarzy. Jednocześnie nadal obowiązują zasady ostrożnościowe, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa.

Organizacja poruszania się pacjentów w przychodni sprawia, że w pierwszej kolejności przechodzi on automatycznego badanie. System może w tym samym momencie weryfikować impulsy obejmujące nawet do 20 osób. Algorytmy „AI” (artificial intelligence) monitorują i błyskawicznie analizują twarze osób wchodzących do przychodni i w czasie rzeczywistym sygnalizują brak maseczki na twarzy. System wychwytuje nawet osoby mające niezakryty nos. Druga kamera termowizyjna mierzy temperaturę każdej osoby i wywołuje alert, kiedy jej wysokość jest przekroczona powyżej ustalonego limitu.

Eliminujemy przypadki naruszania obostrzeń epidemicznych, to był cel główny. Poza tym dotąd kontrolę przeprowadzał pracownik przychodni, co było marnotrawieniem pracy. Musimy być przygotowani na nawrót epidemii i przygotowani jesteśmy na wydzielenie przestrzeni do obsługi osób z objawami wirusa i ten system elektroniczny będzie to wspomagać – relacjonuje dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sycowie Piotr Nogala. Przypomina też o możliwości korzystania z teleporad i unikania bezpośrednich wizyt, jeśli nie są one nieodzowne.

Zaplanuj swoje miejsce we Wrocławiu – nowa oferta mieszkaniowa na Jagodnie

Poprzedni artykuł

Powrót do Wrocławia – kolejne wzmocnienie WKK

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.