Blisko WrocławiaWideo/Galerie

Zdrowie jest bezcenne – w Górze samorządowcy i przedsiębiorcy razem dla mieszkańców [VIDEO]

5

Opieka medyczna w dolnośląskim mieście Góra i powiecie górowskim była daleko od oczekiwań, jeśli chodzi o poziom świadczeń zdrowotnych. Teraz to się zmieni.

Do Góry, oddalonej o 70 km od Wrocławia, dziennikarze zaglądają dość rzadko. Było o niej głośno, gdy bandyci strzelali do policjantów po napadzie na stacje benzynową lub po wybuchu w miejscowej cukrowni doszło do wybuchu. Jednak nam udało się znaleźć pozytywną informację. To pierwszy przypadek w powiecie górowskim, gdy prywatne przedsiębiorstwo decyduje się na przekazanie co najmniej dwóch milionów złotych na potrzeby lokalnego społeczeństwa, o czym poinformował nas Grzegorz Kordiak – wicestarosta powiatu górowskiego. Zobacz nasze video.

Starosta górowski Kazimierz Bogucki nie kryje zadowolenia ze niebawem rozpocznie się remont kilkudziesięcioletniego budynku i zacznie tam działać punkt ambulatoryjny. Mieszkańcy powiatu będą mogli otrzymać realną pomoc medyczną. Poprawią się też warunki pracy miejscowych załóg karetek pogotowia ratunkowego i pielęgniarek. Mieszkańcy są z tej inwestycji zadowoleni, bo teraz żeby otrzymać pomoc muszą udać się do oddalonych nawet o 30 kilometrów szpitali w Rawiczu, Lesznie czy Głogowie.

Dzięki staraniom powiatowych włodarzy i społecznej odpowiedzialności lokalnego biznesu górowianie będą mogli liczyć na pomoc medyczną w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia.

Dariusz Nowakowski

Lew zaryczał, więc wracamy do ZOO – MPK nam w tym pomoże

Poprzedni artykuł

Rafał Trzaskowski: „Ulica Lecha Kaczyńskiego po wyborach” – Wrocław ma swój bulwar Pary Prezydenckiej

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

5 Komentarze

  1. Super! Chociaż ja bym zaproponowała tutaj raczej zainwestowanie w dostęp do prywatnej opieki medycznej. Publiczna jest mocno obciążona, a takie ubezpieczenie na platformie Medipakiet można mieć już za 45 zł

    1. O proszę jaka dobra informacja, że jest takie fajny pakiet.

    2. A wie Pani czy we Wrocławiu też przyjmują?

      1. Najlepiej dowiedzieć się szczegółów u nich na infolinii 🙂 oni tam mega spoko wszystko tłumaczą

  2. O proszę jaka dobra informacja, że jest takie fajny pakiet.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.