Policjanci patrolujący ulice wrocławskiego Śródmieścia, zwrócili uwagę na kierowcę nierespektującego przepisów ruchu drogowego. Nie zastosował się on do zakazu skręcania w lewo, na co mundurowi zareagowali kontrolą prowadzącego pojazd.

Postanowili porozmawiać z mężczyzną o popełnionym wykroczeniu. Zapewne kontrola ta, zakończyłaby się po kilku minutach, a policjanci zastosowaliby za popełnione wykroczenie, prawem przewidziane środki, gdyby nie dalsze czynności. Po otwarciu drzwi przez kierującego policjanci poczuli silną woń marihuany, a na tylnej kanapie pojazdu ujawnili woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego.

Analiza zabezpieczonej substancji wskazała jednoznacznie na marihuanę w ilości kilkunastu porcji handlowych. 28-latek – obywatel Turcji – podejrzany jest również o kierowanie pojazdem mechanicznym pod ich wpływem.

Pojazd kierującego został odholowany na parking strzeżony, a jemu w związku z uzasadnionym podejrzeniem kierowania pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu środków odurzających, została pobrana krew do analizy, celem potwierdzenia popełnienia przestępstwa.

Teraz o konsekwencjach, jakie poniesie lekkomyślny kierujący, zadecyduje sąd, a zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Poprzez: KMP Wrocław

Moda na łapanie deszczu – wrocławski ratusz zadowolony z reakcji wrocławian

Poprzedni artykuł

„Wrocławski Pakiet Pomocowy” – ratusz rzuca koło ratunkowe przedsiębiorcom

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.