Fot. Straż Miejska Wrocław

Pod koniec minionego tygodnia strażnicy miejscy otrzymali od dyżurnego informację o agresywnym mężczyźnie, który demoluje wnętrze katedry Świętej Marii Magdaleny przy ulicy Szewskiej. Zniszczył wiele cennych przedmiotów sakralnych. Jak się później okazało, 38-latek jest w trakcie leczenia psychiatrycznego. Sprawcę przekazano w ręce policji, która będzie w tej sprawie prowadzić dalsze postępowanie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze z Oddziału Patrolowo- Interwencyjnego otrzymali zgłoszenie o dewastacji katedry św. Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej.

Strażnicy niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie okazało się, że sprawca w dalszym ciągu krzyczy, wymachuje rękami i niszczy mienie kościelne. Przy ołtarzu znajdowała się duża ilość porozrzucanych obrusów, dokumentów, kartek, a także stuła. Uszkodzone były także trzy pary drzwi w tym od zakrystii, a także poprzewracane i zniszczone stojaki. Wezwano wsparcie, a w międzyczasie mężczyznę udało się uspokoić. Ujętego sprawcę przekazano Policji, która będzie prowadzić dalsze postępowanie – informuje Waldemar Forysiak, rzecznik wrocławskiej straży miejskiej.

Dowiedzieliśmy się, że sprawcą zniszczeń jest 38-letni mieszkaniec Katowic będący w trakcie leczenia psychiatrycznego.

Fot. Straż Miejska Wrocław

Międzynarodowe zawody skokowe. Będzie się działo na Partynicach

Poprzedni artykuł

Śląsk Wrocław wygrał z wicemistrzem Niemiec. Gol Soboty z połowy boiska

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.