Światowa operacja celna DEMETER to przedsięwzięcie mające na celu kontrolowanie transgranicznego przewożenia odpadów. Wrocławscy mundurowi kontrolują pojazdy ciężarowe pod kątem przewożonych odpadów, ale również sprawdzają ich stan techniczny.

Zgodnie z planem operacji DEMETER, służby zatrzymują do kontroli pojazdy ciężarowe, które przewożą odpady. Niestety pewna część z nich transportowana jest nielegalnie, a stan techniczny służących do ich przewozu pojazdów pozostawia wiele do życzenia.

Kilka dni temu mundurowi kontrolowali na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia samochód ciężarowy marki Scania wraz z naczepą. Pomimo, że przewożony ładunek, w żaden sposób nie naruszył przepisów prawa, uwagę policjantów zwrócił nieszczelny układ hamulcowy pojazdu.

— Jest to poważna usterka, która może spowodować zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. W tym przypadku na 42-letniego kierowcę narodowości czeskiej funkcjonariusze nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł oraz zakazali mu dalszej jazdy niesprawnym pojazdem — informuje sierżant Aleksandra Rodecka.

W Polsce jest już kultura innowacyjności – potrzeba stabilnej strategii i przepisów [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Po Wrocławiu przyszedł czas na Kraków. Olga Tokarczuk z tytułem honoris causa na UJ

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.