Zdjęcie ilustracyjne

Wrocławscy policjanci pełniąc służbę w podwrocławskich Cieszycach zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej 33-letniego mężczyznę. Sprawdzenie kierującego w policyjnych systemach informatycznych wskazało, że obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jakby tego było mało był poszukiwany celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Sprawdzenie kierującego w policyjnych systemach informatycznych wskazało, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejna informacja, która od razu rzuciła się w oczy policjantom, a która wyświetliła się na urządzeniu mobilnym czerwonymi drukowanymi literami, to fakt że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia zasądzonej kary więzienia.

Spotkanie z policjantami nie mogło zakończyć się w inny sposób jak założeniem na ręce kierującego kajdanek. Dalszą podróż kontynuował już w towarzystwie policjantów w kierunku policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Rutynowa kontrola przeprowadzona przez policjantów z drogówki doprowadziła do kolejnego zatrzymania osoby poszukiwanej – mówi sierżant sztabowy Paweł Noga.

Zatrzymane mężczyźnie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozić może dodatkowo kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Maciej Klóska nowym prezesem Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki

Poprzedni artykuł

Wyjazd na początek roku – Gwardia jedzie do Wrześni!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.