Od 1 czerwca, podziemny korytarz Przejścia Świdnickiego zostanie całkowicie wyłączony z ruchu na kilka tygodni. Powodem zamknięcia jest zaplanowany przegląd techniczny.
W czasie trwania remontu zamknięty będzie również stacjonarny pawilon Przejścia Dialogu. Instytucja nie zawiesza jednak swojej działalności. Nna czas prowadzenia robót przenosi się do tymczasowej siedziby przy ulicy Świdnickiej 10.
Dokładna data zakończenia prac i ponownego otwarcia przejścia dla pieszych nie została na razie podana.