Jeszcze w grudniu 2020 r. przy ul. Kolejowej ruszyć ma budowa nowoczesnego biurowca. Niedawno stał tam słynny „szkieletor”, którego bryła przez kilkanaście lat była częścią lokalnego krajobrazu.

W miniony piątek wrocławski magistrat zakończył postępowanie administracyjne zainicjowane pod koniec 2019 r. przez inwestora, którym jest spółki Develia Invest. Naszą ambicją jest stworzenie unikalnego projektu, a nasz obiekt wybudowany będzie z respektem dla okolicy i zastanej zabudowy. Podejmiemy współpracę z najlepszymi i doświadczonymi projektantami oraz wykonawcami, aby zapewnić sukces inwestycji – mówił mediom dyrektor zarządzający obiektami komercyjnymi w spółce Develia Piotr Pirogowicz.

Przy ul. Kolejowej przez wiele lat stał niedokończony parking wielopoziomowy, nazywany przez wrocławian „szkieletorem”. Jego budowę prowadziła Wrocławska Jedynka – znana firma budowlana, która przez problemy finansowe nie zakończyła inwestycji. Na początku 2010 r. ówczesny właściciel tego „szkieletora” – firma Progress Inwestycje Jedynka Bis – zapowiadała wybudowanie w tym miejscu biurowca Kolejowa Business Point. W 9-piętrowym budynku, oprócz biur, miał znaleźć się także hotel, lokale usługowe i 360 miejsc parkingowych. I ten ambitny plan nie wytrzymał egzaminu czasu. Następnym właścicielem była spółka Nowa Nadzieja. Ta warszawska firma przeprowadziła rozbiórkę wszystkich budynków przy ul. Kolejowej, a więc i „szkieletora”, co nastąpiło w 2017 r.

Firma deweloperska Develia, wcześniej znana jako LC Corp, kupiła tę nieruchomość w maju 2019 r. za niemal 32 mln zł. Mający powstać obiekt, określany jako Projekt „Kolejowa” (na zdjęciu wizualizacja z raportu inwestora) ma mieć ok. 33 tys. m. kw. powierzchni użytkowej. Start budowy biurowca zaplanowano na grudzień 2020 r.

Z raportu udostępnionego przez nowego inwestora wynika, że Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Od 2007 r. Develia (wówczas LC Corp) jest spółką notowaną na giełdzie w Warszawie. W 2019 r Develia osiągnęła 117,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 819,3 mln zł.

Mamy kolejne ambitne podejście pod feralne dotąd miejsce Wrocławia. Jak przebiegnie nowy projekt przekonamy się – tym razem – nie gdy budowa zacznie się, ale gdy się zakończy i zapełni się „lokatorami”.

Nie ferie, ale nauka – nie w szkole, ale lekcje z internetu

Poprzedni artykuł

Można podróżować bezpiecznie – Koleje Dolnośląskie wdrożyły procedury ostrożnościowe

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.