Policjanci wrocławskiej drogówki kontrolowali północną część miasta, w tym osiedle Lipa Piotrowska. Realizowali tam w godzinach popołudniowych zadania związane ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mieszkańcy informowali Policję o problemie pojazdów ciężarowych, które rozjeżdżały małe osiedlowe uliczki, nie stosując się do znaków tonażowych. Funkcjonariusze otrzymali zadanie sprawdzenia tych zgłoszeń, więc patrolowali spokojne osiedle domków jednorodzinnych, ujawniając kierujących nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego.

Standardową procedurą podczas kontroli pojazdów jest obecnie sprawdzanie wskazania drogomierza i tu często okazuje się, że kilometry wpisane do systemu nijak mają się do kilometrów na drogomierzu w pojeździe.

Na jednej z takich właśnie bocznych uliczek zatrzymali do kontroli pojazd pomocy drogowej, który nie zastosował się do obowiązującego tam znaku zakazu. W trakcie czynności okazało się, że wskazania drogomierza różnią się od wartości widniejących w systemie. Pojazd miał na liczniku o ponad 80 tys. km. mniej niż ostatni wpis z okresowego badania technicznego.

Kierujący będzie teraz musiał wytłumaczyć się z tej różnicy – przypomnijmy treść art. 306a. Kodeksu karnego § 1. Kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie czynu, o którym mowa w § 1.

Poprzez: KMP Wrocław

Zostań w domu i zwiedzaj: wrocławskie Hydropolis

Poprzedni artykuł

Kwarantanna domowa obowiązuje ludzi – co zrobić z psem?

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.