Wrocławska legenda muzyki rock Lech Janerka wystąpi w stolicy Dolnego Śląska. Artysta miał zagrać w październiku 2020 roku w Starym Klasztorze, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała wówczas plany.

Janerka na polskiej scenie rockowej utrzymuje się od czterech dekad. Pod koniec lat 70. Założył formację Klaus Mittfoch, z którą nagrał płytę opatrzoną tym samym tytułem. Przyniosło mu to popularność, bowiem krążek został okrzyknięty przez dziennikarzy „Magazynu Muzycznego” albumem trzydziestolecia. Artystę docenili także czytelnicy „Tylko rock”, którzy uznali „Klaus Mittfoch” płytą lat 80. Jego teksty często opisują stan wojny osoby ze światem. Warstwa stylistyczna jest bogata w różne środki, takie jak neologizmy czy aliteracje. Dzięki temu teksty zachowały niezależność nawet w zderzeniu z cenzurą. Nie bez powodu Lech Janerka porównywany jest do Mirona Białoszewskiego. Jak na swoją twórczość patrzy sam Lech Janerka? Uważa, że jego teksty są proste, a więcej uwagi poświęca po prostu muzyce.

Gdzie odbędzie się koncert, który pierwotnie odbyć miał się 13 października? Muzyk zagra w jutro, czyli w czwartek 18 lutego o godz. 20:00 w Centrum Kongresowym A2 przy ul. Góralskiej 5. Bilety zakupione w październiku nie tracą swojej ważności.

Foto: TVP3 Wrocław

Metodą „na parawan” – tym razem cenna biżuteria

Poprzedni artykuł

Turniej o puchar prezesa PZPN w kategorii U12 – wygrana „Śląska”

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.