Sezon letni ruszył 1 kwietnia. Podobnie jak w ubiegłych latach oczyszczane będą chodniki, ciągi pieszo – rowerowe, ścieżki rowerowe, parkingi, przejścia podziemne, zieleńce, tramwajowe torowiska wydzielone i pętle.

W ramach utrzymania w czystości pasa drogowego 378 km jezdni podstawowego układu komunikacyjnego będzie zamiatanych z różną częstotliwością (1 – 5 razy w tygodniu, w zależności od rejonu i od natężenia ruchu) oraz zmywanych z częstotliwością jeden raz w tygodniu. Okolice Rynku utrzymywane są w stałej czystości.

Samym zamiataniem objętych zostanie 642 km jezdni (2 razy w tygodniu ręcznie oczyszczane będą jezdnie na Ostrowie Tumskim – pozostałe zaś mechanicznie z częstotliwością raz na miesiąc).

Z uwagi na ruch samochodowy w ciągu dnia, zamiatanie i zmywanie dróg na podstawowym układzie komunikacyjnym odbywać się będzie w godzinach nocnych. Dzięki temu prace są efektywniejsze: szybciej i dokładniej możemy z jezdni usunąć pył i inne zanieczyszczenia. Zmywanie przeprowadzane jest tylko po warunkiem wystąpienia dodatnich temperatur – zaznacza Dorota Witkowska ze spółki Ekosystem.

Ekosystem zadba także o czystość 1 784 przystanków komunikacji miejskiej, a ponad 7 000 koszy ulicznych będzie mytych raz na dwa tygodnie.

Wcześniej niż zwykle, bo już w marcu, na wałach przeciwpowodziowych rozstawiliśmy 33 zestawy pojemników na odpady. Stoją w miejscach najczęściej odwiedzanych przez wrocławian. Dodatkowe kosze postawiliśmy też na najbardziej popularnych bulwarach i promenadach. Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą z nich korzystać – dodaje Dorota Witkowska.

O czystość zadba profesjonalny sprzęt

 Na wrocławskie ulice wyjedzie w tym roku 13 zamiatarek jezdniowych, spełniających europejski wymóg standardu emisji spalin EURO 6, w tym 3 napędzane gazem ziemnym. Ponadto 5 zamiatarek małogabarytowych do oczyszczania jezdni, w tym jedna elektryczna. A także 5 polewarek jezdniowych, 14 zamiatarek chodnikowych, w tym jedna elektryczna. Do transportu odpadów z koszy na odpady stojących w ok. Rynku zostanie wykorzystany napędzany gazem ziemnym samochód dostawczy.

Akcja zima

Sezon zimowy zakończył się 31 marca. W tym czasie przeprowadzonych zostało ponad 30 akcji zima. Wykonawcy zabezpieczając pas drogowy przed skutkami zimy, zużyli niemal 5 600 ton chlorku sodu, ponad 133 tony chlorku wapnia, ponad 67 ton chlorku magnezu i przejechali blisko 145 000 km.

O tegorocznym sezonie zimowym pisaliśmy także: TUTAJ!

Piotr Krejner

Wrocławianie, pomagajmy sobie!

Poprzedni artykuł

Ślęza Wrocław 2:1 Polonia-Stal Świdnica. W sobotę hit w Chorzowie

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.