Samorządy studenckie, organizacje działające przy uczelniach i NGO to szansa na rozwój i sukces w przyszłym życiu zawodowym. Wielu uznanych mieszkańców Wrocławia i regionu piastuje dziś kluczowe funkcje, a swoją karierę zaczynało właśnie w tych miejscach. O kim mowa? Tego dowiecie się w poniższym artykule.

Dzisiaj są blisko związani z prezydentem Jackiem Sutrykiem czy marszałkiem Cezarym Przybylskim lub zarządają kluczowymi spółkami w naszym regionie. Łączą ich wspólne środowiska, z których się wywodzą. Studiowali różne kierunki, ale należeli do samorządów studenckich lub innych organizacji. Działali od najmłodszych lat, zarządzali projektami, uczyli się i dążyli do osiągnięcia wyznaczonych celów. Dzisiaj zbierają tego plony i odnoszą kolejne sukcesy.

Obaj zakładali Młody Dolny Śląsk i wywodzą się z fundacji Sapere Aude. Pierwszy z nich to Piotr Wojtyczka, który po licznych sukcesach w zarządzie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, objął funkcję prezesa największej strefy ekonomicznej w naszym kraju. Od października stoi na czele Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.


— Działalność społeczna i wolontariat w ramach organizacji pozarządowych to bezcenne doświadczenie. Tworzenie tego typu organizacji, praca w nich i zarządzanie nimi ma wiele wspólnego z aktywnością w pozostałych sektorach – publicznym czy prywatnym mówi Piotr Wojtyczka, założyciel Fundacji Sapere Aude i stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk, a obecnie prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. — Umiejętności i doświadczenie nabyte w NGO to świetna praktyka dla osób, które poważnie myślą o przyszłości nie tylko swojej, ale przede wszystkim swojego miasta, regionu czy Ojczyzny. Działalność społeczna to świetne uzupełnienie dla tradycyjnego wykształcenia. Warto rozważyć obranie takiej drogi odpowiednio wcześnie — dodaje.

Z tego samego gremium wywodzi się Maciej Klóska, który kilka dni temu został prezesem Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki. Odpowiada także za flagową inwestycję Samorządu Województwa, jaką jest Polana Jakuszycka DCS. Wcześniej był związany ze Stadionem Wrocław, znanym obecnie pod nazwą Tarczyński Arena.

— Działalność w NGO jest swego rodzaju trampoliną na rynek pracy. NGO to miejsca na naukę i podejmowanie pierwszych samodzielnych decyzji, to pomaga w przyszłej pracy zawodowej — mówi Maciej Klóska, prezes Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki.

Z organizacjami studenckimi jest związanych więcej osób, które pełnią dziś kluczowe role. Również ze środowiska Sapere Aude wywodzi się Damian Żołędziewski. Aktualnie pełni rolę dyrektora Departamentu Prezydenta Jacka Sutryka. Wcześniej pracował także z Rafałem Dutkiewiczem.

Prawa ręka Cezarego Przybylskiego oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Piotr Koszarek w czasach studenckich zaczynał od roli Przewodniczącego Samorządu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Tą samą funkcję w czasach studenckich pełnili także Karol Przywara, pełnomocnik Jacka Sutryka ds. współpracy z zagranicą oraz Marek Czachara, prezes Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Warto dodać, że funkcję przewodniczącego swojej uczelni pełnił także Michał Jaros, szef lokalnych struktur Koalicji Obywatelskiej, który jest ważną personą w strukturach tej partii.

Lubin: Aleks Ławniczak drugim transferem Zagłębia. Obrońca wzmacnia “Miedziowych”

Poprzedni artykuł

Historia człowieka (poety?) – „Czas na mnie”

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. Wojtyczka i Żołędziewki (wcześniej PZU za rządów PISu) to misiewicze układu wrocławskiego z ramienia Adama Hofmana. Zero talentu tylko zwykłe słupy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.