Igor Pudło i Marcin Cichy zaprezentowali imponujące widowisko audiowizualne, sięgając po dźwięki znane zarówno z pierwszych wydawnictw grupy, jak i z ubiegłorocznego albumu “Highlight”. Koncertowi towarzyszyły wizualizacje inspirowane okładkami płyt Skalpela, w tym zeszłoroczną – uznaną za najlepszą polską okładkę płyty.

Skalpel wystąpił pod neonami na Ruskiej 46 w ramach cyklu koncertów Recepcja Dźwięku, który trwa do końca września. Następny koncert w ramach cyklu Recepcja Dźwięku odbędzie się już w tę niedzielę.

Tym razem uczestnicy zwrócą się w stronę spokojniejszej, zamglonej muzyki. Swoje kompozycje, stylistycznie nawiązujące do ambientu, zaprezentuje dwójka producentów. Bartosz Kruczyński, którego możecie znać pod pseudonimami Pejzaż lub Earth Trax. Jest to młody i uznany twórca, eksplorujący gatunkowe granice muzyki elektronicznej. Popularność przyniosły mu taneczne, klubowe numery, znane z katalogu wytwórni The Very Polish Cut Outs. Pod neonami zagra pod własnym nazwiskiem, prezentując spokojniejszy, poszukujący materiał i wykorzystując szereg syntezatorów i maszyn perkusyjnych.

Tego samego wieczoru wysłuchamy też solowego koncertu Daniela Szlajndy. Podobnie jak Bartosz, ten producent popularność zdobył pod pseudonimem. Daniel Drumz to alias, którym posługuje się grając głębokie, pełne basu utwory. Pod własnym nazwiskiem zwraca się ku syntezatorom modularnym i elektronicznej improwizacji. Płyta „Komorebi”, którą znajdziecie w katalogu wytwórni U Know Me Records, zawiera m.in. współpracę z wiolonczelistką Resiną – dowodząc muzycznej erudycji Szlajndy i jego i umiejętności łączenia stylistyk i inspiracji.

Bilety na wszystkie wydarzenia organizowane przez Strefę Kultury Wrocław w podwórku Ruska 46 można nabyć na www.strefakultury.pl. Tam znajdują się także szczegółowe informacje dotyczące nadchodzących imprez.

Sławomir wystąpi na dożynkach podwrocławskiej gminy Długołęka!

Poprzedni artykuł

Adrian Mihułka zostaje z Gwardią Wrocław

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.