Blisko WrocławiaKomunikacjaWideo/Galerie

Z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy – budowane jest nowe i potrzebne połączenie kolejowe [VIDEO]

0

Trasa kolejowa Wrocław – Świdnica przez Sobótkę to łącznie około 60 kilometrów trasy.

Prac prowadzone są dwuetapowo, a cała linia ma zostać oddana tuż przed końcem roku. Co ważne, kolej jako środek transportu publicznego jest ekologiczna. Niskoemisyjność pociągu jest oczywista i znacząco wpływa na jakość powietrza wzdłuż linii, szczególnie w obszarach zabudowanych, co podkreśla rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec.

Dla mieszkańców Sobótki połączenie z Wrocławiem to pomoc w walce z wykluczeniem komunikacyjnym, ale ta miejscowość skorzysta, także turystycznie. Jak zauważa burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz, to ważne, aby móc szybko i wygodnie przemieszczać się pomiędzy Wrocławiem a Sobótką. Bez wątpienia na inwestycji zyskają, też mieszkańcy z Świdnicy, którzy zyskają wygodne połączenie ze stolicą województwa. Zobacz nasze video.

Inwestycja dla wrocławian i świdniczan może okazać się noworocznym prezentem. Także do Sobótki i pobliskich uroczych krajobrazowo miejsc będzie wszystkim bliżej.  Każda inwestycja w połączenia kolejowe na Dolnym Śląsku cieszy – podobnie jak rok temu, gdy tory i pociąg włączyły Bielawę do kolejowej mapy regionu, co relacjonowaliśmy w serwisie video naszego portalu.

Wygodny i ekologiczny transport kolejowy nadal wymaga wielu nowych inwestycji. Na Dolnym Śląsku czekamy na nie (nie)cierpliwie.

Dariusz Nowakowski

Nie będzie bramek na A4. Zmiany na wrocławskim odcinku

Poprzedni artykuł

El. PNA: Remis Zambii z mistrzem kontynentu. 59 minut Musondy

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.