Do WKK dołączył w sezonie 2015/2016 i wówczas zdobył złoto mistrzostw Polski juniorów. Ponadto ma dwa srebra – oba w kategorii U20 (2017, 2018). Dla Łukasza Uberny, urodzonego w 1999 roku, sezon 2020/2021 będzie trzecim na poziomie pierwszoligowym.

Jest wychowankiem WKS-u Śląska Wrocław, z którym zdobył dwa medale młodzieżowych mistrzostw Polski – srebro U14 (2013) oraz U16 (2014). Zawodnik z WKK zdobył doświadczenie drugoligowe, a w sezonie 2018/2019 zadebiutował na zapleczu ekstraklasy. Wówczas spędził na boisku średnio nieco ponad osiem minut. W kolejnym było już ich więcej (śr. ponad jedenaście). Zdobywał przy tym śr. 3,1, notując 1,9 zb w meczu.

Poprzedni sezon był bardzo udany pod względem drużynowym (wyłączając trzy ostatnie domowe mecze). Żałuję, że playoffy się nie odbyły, bo myślę, że moglibyśmy w nich pozytywnie namieszać. Ale wszystko przed nami w przyszłym sezonie – przyznaje Łukasz Uberna.  Podczas kwarantanny czas spędzałem w domu, starałem się trenować w domowym zaciszu, biegałem. Poświęciłem więcej czasu rodzinie i studiom. W minionym sezonie Łukasz ofensywnie znacząco wspomógł wrocławski zespół chociażby w meczach wyjazdowych w Pruszkowie – 13 punktów (100% skuteczności z gry), 3 zbiórki, 2 asysty, EVAL 17 oraz w Tychach – 11 punktów (100% z gry).

W nowym sezonie chciałbym poprawić obronę, rzut za trzy punkty oraz skuteczniej wykonywać zadania powierzone mi przez trenerów Uważam, że charakteryzować nas będzie agresywna obrona, czego następstwem będzie gra z szybkiego ataku oraz rzuty za trzy punkty – mówi Łukasz Uberna.

Łukasz Uberna jest studentem wrocławskiego AWF-u. Jego największą pasją jest koszykówka i zawsze stawia sobie wysokie cele.  Lubi buty, dobre jedzenie czy oglądanie Netflixa.

RELACJA I FOTO: Weronika Marek

Arkady Wrocławskie – nowe marki, nowe kino i sprawdzone atrakcje dla dzieci

Poprzedni artykuł

Tesco znika – w zamian będzie…

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

3 Komentarze

  1. […] Poza Jakubem Patoką kontrakty z klubem przedłużyli Jakub Koelner i Łukasz Uberna, o czym informowaliśmy w naszym portalu. […]

  2. Jakie wzmocnienie, skoro jest u nas od dawna?

  3. […] Piotrem Niedźwiedzkim kontrakty z WKK Wrocław przedłużyli Jakub Koelner, Łukasz Uberna, Jakub Patoka i Tomasz Prostak. Myślę, że jest wiele rzeczy, które chciałbym poprawić w […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.