To inwestycja wyczekiwana przez użytkowników jednośladów. Już niebawem rowerzyści będą mogli skorzystać z nowego odcinka drogi rowerowej. Zaczęły się prace przy jej budowie wzdłuż ulicy Swobodnej, od ul. Powstańców Śląskich do ul. Ślężnej.

To ważna inwestycja rowerowa, w ramach której zostaną połączone kolejne odcinki tras rowerowych. Powstanie też kilka udogodnień dla cyklistów i pieszych. Powstaną również nowe przejazdy rowerowe z przejściami dla pieszych, m.in. przez ul. Powstańców Śląskich, na wysokości południowej części skrzyżowania z ul. Swobodną. Dodatkowo na trasie pojawią się nowe znaki, zostanie poprawiona infrastruktura.

– Prace zaczną się na odcinku Ślężna-Komandorska. Przebudowane zostaną obie strony jezdni południowego wlotu ul. Powstańców Śląskich na skrzyżowaniu z ul. Swobodną. Powstanie nowy przejazd rowerowy i przejścia dla pieszych po południowej stronie ul. Powstańców Śląskich oraz od wschodniej strony ul. Swobodnej, na skrzyżowaniu z ul. Powstańców Śląskich – wymienia Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Obecnie piesi nie mogą tam przejść przez jezdnię. Aby to zrobić, muszą cofnąć się w kierunku centrum miasta.

– Nowa droga rowerowa, która powstanie wzdłuż ulicy Swobodnej od Powstańców Śląskich do Ślężnej, będzie dwukierunkowa. Warto też podkreślić, że trasa nie zostanie poprowadzona w jezdni, tylko w pobliżu chodnika. Powstaną również przejazdy rowerowe, których do tej pory brakowało – mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy.

Wykonawcą tego przedsięwzięcia została firma Rotomat.

Piotr Krejner

Kolejny sukces młodych programistów z Sycowa. Zwyciężyli w konkursie FIRST LEGO LEAGUE 2021

Poprzedni artykuł

5 709 nowych przypadków COVID-19. Dolny Śląsk na czwartym miejscu

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.