fot. UMWD

46 najwyżej ocenionych projektów otrzyma dofinansowanie w ramach VII naboru Dolnośląskich Małych Grantów. Będą realizowane wyłącznie na terenie Dolnego Śląska w 5 subregionach: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim i mieście Wrocław. Tegoroczna edycja to również wsparcie lokalnych działań ekologicznych.

– W tegorocznej edycji złożono aż 178 wniosków – to pokazuje jakim zainteresowaniem cieszy się i jak potrzebny dla lokalnych społeczności jest nasz program. Gratuluję inicjatyw i gorąco zachęcam do uczestniczenia w kolejnych edycjach Dolnośląskich Małych Grantów – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Wsparcie ekologicznych działań w regionie

Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie organizowanie kampanii edukacyjnych namawiających m.in. do promowania wielokrotnego wykorzystania przedmiotów w duchu “zero waste”, promowania zakupu lokalnych produktów, ochrony i przywracania bioróżnorodności czy odzyskiwania dla natury miejsc zdegradowanych.

O dotacje w wysokości do 5 tysięcy złotych mogli starać się niezrzeszeni w żadnych strukturach mieszkańcy i mieszkanki województwa oraz członkowie i członkinie organizacji pozarządowych. Dolnośląskie Małe Granty są realizowane ze środków budżetu województwa dolnośląskiego od 2017 roku. Do tej pory, w ramach sześciu edycji Programu Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych przyjęła ponad 2 tysiące pomysłów na działania społeczne, z których zrealizowanych przez dolnośląskie grupy nieformalne zostało 328 grantów.

Pełna lista wybranych projektów jest dostępna: TUTAJ!

Zbadali piwa kraftowe. Skorzystali z metod sprawdzonych w kryminalistyce

Poprzedni artykuł

MPK Wrocław dostanie blisko pół miliarda złotych na inwestycje. To efekt emisji obligacji

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.