Zdjęcie ilustracyjne

Dzisiaj w zalanej kopalni w Sobótce wznowiono akcję poszukiwawczą trzeciego nurka. Niedawno wydobyto jego ciało na powierzchnię. Wczoraj wieczorem odnaleziono zwłoki dwóch pozostałych nurków, którzy trenowali tam w minioną niedzielę. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Dzisiaj około południa wydobyto spod powierzchni wody ciało trzeciego nurka. Dwa wcześniej ujawnione ciała wydobyto wczoraj w godzinach wieczornych i przewieziono je do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Dziś z trzecim ciałem będzie tak samo, jak skończą się oględziny zwłok na miejscu – mówi nam Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. – Jeśli chodzi o czynności policyjne, sprawą zajmuje się już prokuratura. Działają tam też technik kryminalistyki oraz pion dochodzeniowo-śledczy – dodaje policjant.

Przypomnijmy, Trzech z pięciu nurków nie wypłynęło na powierzchnię w zalanej kopalni Maria Concordia w Sobótce. To doświadczeni nurkowie, którzy w cywilnej szkole brali udział w ćwiczeniach poszerzających umiejętności. Z ustaleń służb wynika, że zaginieni to dwóch instruktorów i jeden kursant. Poszukiwania w zalanej sztolni kopalni Maria Concordia w Sobótce trwały od niedzielnego popołudnia.

Dodajmy, że w tej kopalni doszło już w przeszłości do tragedii. Pod koniec 2019 roku zmarła tam 46-letnia kobieta. Zmarła wskutek zatrzymania krążenia, gdy znajdowała się około 50 metrów pod ziemią.

Aktualnie postępowanie w sprawie nurków prowadzi Prokuratura Rejonowa Wrocław Krzyki-Zachód. Na ten moment trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności śmierci trzech mężczyzn. Do tematu wrócimy.

Światowa awaria Facebooka. Co się stało wczoraj wieczorem?

Poprzedni artykuł

Wrocławskie Centrum Sportu powstanie na Nowych Żernikach. Sutryk: “To projekt cywilizacyjny!”

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.