Policjanci z Komisariatu Wodnego wraz z ratownikami WOPR już po 4 minutach od zgłoszenia zlokalizowali topiącą się w Odrze osobę.
Po raz kolejny potwierdziło się, że alkohol i woda to złe połączenie. To właśnie mocno nietrzeźwą kobietę z Odry wyciągnęli policjanci z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z ratownikami WOPR. Służby o niebezpiecznej sytuacji zostały powiadomione o godzinie 15.00 i już po 4 minutach dopływały do znajdującej się 8 metrów od brzegu kobiety. 40-latka miała znaczne problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody. Policjanci wraz z ratownikami przetransportowali kobietę na brzeg, gdzie znajdowały się jej rzeczy. Funkcjonariusze wyczuli od 40-latki silną woń alkoholu, a badanie jej stanu trzeźwości wykazało, że ma ponad 3 promile tej substancji w swoim organizmie. Kolejny raz błyskawiczna reakcja i bardzo dobra współpraca służb zapobiegła tragedii.
Wprawdzie wakacje się już skończyły, ale pogoda w dalszym ciągu sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Dlatego policjanci po raz kolejny przypominają o zachowaniu zdrowego rozsądku podczas wypoczynku nad wodą i stosowaniu się do ogólnie przyjętych zasad. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, dlatego niech z wypoczynku nad akwenami pozostaną nam tylko pozytywne wspomnienia.
Policjanci z komisariatu w Kątach Wrocławskich otrzymali zawiadomienie o mężczyźnie, który chciał odebrać sobie życie.
O zaginięciu mężczyzny zawiadomił Policję zaniepokojony ojciec, który zobaczył w domu list pożegnalny napisany przez syna. Po ustaleniu rysopisu osoby natychmiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Kątów Wrocławskich, którzy podjęli czynności poszukiwawcze. Podczas takiej interwencji liczy się każda minuta, dlatego do akcji włączyli się mundurowi z Komisariatu Policji w Sobótce, Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto, Komisariatu Policji Wrocław Ołbin, Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz przewodnik z psem służbowym Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Ale to nie wszystko…
W poszukiwaniach uczestniczyły również jednostki ochrony przeciwpożarowej zrzeszone w ramach Krajowego Systemu Gaśniczego i Wodna Służba Ratownicza. Łącznie 64 ratowników przybyło na miejsce, by razem z policjantami szukać 28-latka. Wykorzystanie nowoczesnej technologii pomogło zlokalizować miejsce, w którym przebywał syn zgłaszającego. Szybko podjęte działania, zaangażowanie wszystkich policjantów oraz osób biorących w akcji zapobiegło ewentualnej tragedii. Policja dziękuje wszystkim osobom za reakcję i pomoc w tej sprawie.
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo (lista numerów poniżej).
Policjanci ze specjalnej grupy SPEED zajmują się przede wszystkim dbaniem o bezpieczeństwo na drogach, nie tylko stolicy Dolnego Śląska, ale całego powiatu wrocławskiego.
Patrolując drogę krajową nr 8 funkcjonariusze grupy SPEED zatrzymali do kontroli, kierowcę osobowego audi, który dzięki swoim „wyczynom” na drodze, w przeciągu zaledwie 10 sekund, stracił prawo jazdo. Wszystko zaczęło się od przekroczenia prędkości o 24 km/h w obszarze zabudowanym…, potem było już tylko gorzej. Kolejny był niedozwolony manewr wyprzedzania przed i na oznakowanym przejściu dla pieszych o ruchu niekierowanym. „Wisienką na torcie” był przejazd na czerwonym świetle.
Funkcjonariusze widząc brawurowe manewry kierowcy audi zatrzymali go do kontroli. 25-latek nie miał nic na swoją obronę i pokornie przyjął mandaty karne na łączną kwotę 2300 zł, a 35 pkt, które zgromadził na swoim koncie tymi trzema wykroczeniami, przesądziły o zatrzymaniu mu prawa jazdy. Choć policjanci nie mieli wątpliwości co do niebezpieczeństwa jakie swoim zachowaniem stworzył mężczyzna, to do końca zarachowywali się w sposób bardzo profesjonalnie i spokojnie wytłumaczyli mu co go czeka w najbliższej przyszłości. Tego typu negatywne przykłady stylu jazdy powodują, że ponownie apelujemy do wszystkich o rozwagę i ostrożność. Na drodze nie jesteśmy sami, a „zapominalskim” skutecznie przypominają o tym policjanci z grupy SPEED.
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl