O koszykarzu Macieju Zielińskim można rozmawiać bez końca. Równie długa jest lista jego sukcesów. Kto wie, ile osób zakochało się w tym sporcie właśnie dzięki niemu…

Osiem mistrzostw Polski, sześć pucharów kraju i dwa superpuchary. Do tego doszły występy w Superlidze i Eurolidze. Wszystko z drużyną Śląska Wrocław, której kapitanem był przez te wszystkie lata. Niezwykle związany z klubem. Bardzo często można go spotkać na meczach nie tylko tych pierwszych drużyn, ale i rezerw czy drużyny kobiecej. Nietrudno zauważyć, że po zakończeniu kariery sport dalej stanowi ważne miejsce w jego życiu. Tak samo jak klub, który zastrzegł jego „dziewiątkę”, z którą występował na koszulce przez całą karierę.

W reprezentacji grał już w drużynach juniorskich U-18 i U-22, z którymi zajął kolejno szóste i jedenaste miejsce na mistrzostwach Europy. Z seniorską kadrą w mistrzostwach starego kontynentu najwyżej uplasował się dwukrotnie na siódmej pozycji.

W 2011 roku został posłem na sejm RP z list Platformy Obywatelskiej. Jest też radnym miasta Wrocławia. Niewiele osób wie, że na jego część nazwany został… nowy gatunek chrząszcza z Namibii. Doktor nauk biologicznych Jarosław Kania dał mu nazwę Pomphus zielinskii.

Będąc #BliżejSportu przybliżamy sylwetkę Macieja Zielińskiego w dniu jej 50. Urodzin życząc zarazem wszystkiego najlepszego! Przy wspomnieniach pięknych sportowych wzruszeń, których nam dostarczyłeś.

Dariusz Nowakowski

#Odkryj Dolny Śląsk! – odsłona zimowa w stolicy regionu

Poprzedni artykuł

Krzyże i kapliczki przydrożne a duchowość – refleksja (nie tylko) na święto Trzech Króli

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.