Około południa funkcjonariusze wrocławskiej drogówki otrzymali informację o stojącym na poboczu pojeździe ciężarowym oraz ładunku, który leży obok niego. Już po kilku minutach mundurowi byli na miejscu i przystąpili do ustalenia szczegółów oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Okazało się, że na zakręcie tuż przy zjeździe na autostradę A4 w pobliżu gminy Kąty Wrocławskie, podczas transportu materiałów budowlanych, na łuku drogi uszkodzeniu uległa burta pojazdu i wiezione rury spadły z pojazdu wprost na pobocze drogi. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, jednak policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że siedzący za kierownicą w momencie zdarzenia obywatel Korei, nie miał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Okazane przez niego prawo jazdy umożliwiało jedynie poruszanie się samochodami osobowymi. Dlatego też jego podróż nie skończyła się jedynie na obowiązku uprzątnięcia leżącego na poboczu ładunku, ale również na mandacie karnym.

Kilka przypadków niebezpiecznych sytuacji, które miały miejsce na terenie Wrocławia, było spowodowanych przez osoby kierujące jednośladami bez odpowiednich uprawnień. Dlatego też policjanci przypominają, że przestrzeganie prawa jest najlepszym sposobem na bezpieczne dotarcie do miejsca docelowego.

Policjanci apelują o rozsądek podczas korzystania z różnego rodzaju pojazdów, poruszających się w ruchu drogowym. Nie tylko przypominają o rzeczach tak oczywistych, jak nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działających substancji, ale również o kierowanie tylko i wyłącznie takimi typami pojazdów, do których posiadamy odpowiednie uprawnienia.

Poprzez: KMP Wrocław

Agresja wobec pracownika wrocławskiego MPK – jesteśmy solidarni z rannym kierowcą

Poprzedni artykuł

STUDIO FAKTY – Jarosław Obremski: „mamy fantastycznych młodych ludzi z Uniwersytetu Medycznego” [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.