mat. pras.

Ponad 3 kilometry nowej trasy i wartość ponad 38 milionów złotych – wschodnia obwodnica Oleśnicy została otwarta w obecności samorządowców, wojewody oraz inwestora – Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Samorząd Województwa Dolnośląskiego reprezentował członek zarządu Tymoteusz Myrda.

– Wschodnia Obwodnica Oleśnicy to bardzo ważna inwestycja. Powstało ponad 3 km nowej drogi, a w skład tego wchodzą m.in. usprawniające ruch ronda, przejazd przez tory kolejowe, ciągi pieszo-rowerowe i oświetlenie drogowe. Mam nadzieję, że nowa droga będzie służyć mieszkańcom Oleśnicy i nie tylko, a także podniesie komfort życia i zwiększy bezpieczeństwo  –  mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego– To z pewnością nie będzie ostatnia inwestycja drogowa, którą z powodzeniem będziemy oddawać w najbliższym czasie. Po kolei, sukcesywnie i konsekwentnie realizujemy kolejne inwestycje drogowe na terenie Dolnego Śląska – dodaje.

Umowę na realizację trasy podpisano z firmą Budimex w sierpniu 20218 roku. Inwestycja w 85% jest finansowana z funduszy Unii Europejskiej w ramach ZiT. Nowa droga powstała od skrzyżowania z ul. Krzywoustego do skrzyżowania z ul. Warszawską (długość 2,74 km) oraz rozbudowano DW 373 od skrzyżowania z ul. Warszawską do węzła S8 (długość 1,4 km). 

W sumie inwestycja obejmowała budowę 4 rond (z ulicami Krzywoustego, Strefową, Wileńską i Warszawską), przejazdu kolejowo-drogowego kat. C (skrzyżowanie z linią kolejową nr 181 relacji Herby Nowe – Oleśnica), ścieżki rowerowej i chodników. Dzięki nowej trasie ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z centrum Oleśnicy, co zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i komfort życia w mieście.

Zakończyły się wrocławskie zdjęcia do serialu “Wielka woda”

Poprzedni artykuł

Wojnów zyskał nowe przedszkole. Może tam uczęszczać 108 maluchów

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.