O tym, że Śląsk Wrocław umie i lubi od pewnego czasu sięgać po młodych, utalentowanych zawodników nie trzeba nikogo przekonywać. W poszukiwaniu kolejnego Przemysława Płachety, tym razem Dariusz Sztylka sięgnął do Lubina.

Piłkarzem WKS Śląsk Wrocław został 17-letni pomocnik Adrian Bukowski. Zawodnik poprzednio trenował w Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin i choć początkowo wzmocni drugoligowe rezerwy Śląska, to w klubie wiążą z nim spore nadzieje.

Adrian Bukowski to chłopak z pomorza, jest wychowankiem Bałtyku Koszalin. Szybko wyłowiony przez siatkę skautingu Zagłębia Lubin, trafił na Dolny Śląsk. W barwach derbowego rywala Śląska święcił niemałe, jak na juniora, sukcesy. Zdobył mistrzostwo Polski do lat 15, a dobrą grą w rozgrywkach ligowych zasłużył sobie na powołanie do reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej.

W obecnych rozgrywkach, mierzący 186 cm wzrostu Bukowski rozegrał 12 spotkań w Centralnej Lidze Juniorów, dwukrotnie trafiając do bramki rywali.

Cieszę się, że do Śląska Wrocław dołączył kolejny utalentowany piłkarz, młodzieżowy reprezentant naszego kraju. Wspólnie z dyrektorem sportowym Dariuszem Sztylką przedstawiliśmy Adrianowi plan rozwoju, który zakłada obecnie grę na poziomie seniorskim w 2. lidze – zapewnia dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław Krzysztof Paluszek.

Wybrany do najlepszej jedenastki rundy Centralnej Ligi Juniorów Adrian Bukowski być może wkrótce, dzięki dobrym występom w drugoligowych rezerwach Śląska, dostanie szansę w ekstraklasowej ekipie WKS-u. Do tego jednak daleka droga. Cieszy jednak fakt, że dolnośląskie kluby chętnie szkolą i sięgają po tak młodych i utalentowanych zawodników.

Nauczanie początkowe wraca po feriach do szkół – jak to przebiegnie we Wrocławiu?

Poprzedni artykuł

26 niezwyczajnych atrakcji regionu – już jest Mapa Zabytków Techniki na Dolnym Śląsku

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.