Wrocławskie Inwestycje potwierdziły, że przetarg na zbudowanie tak zwanej Osi Zachodniej, czyli dopełnienia obwodnicy Leśnicy poprzez Aleję Stabłowicką został rozstrzygnięty.

To inwestycja, w myśl której Aleja Stabłowicka połączy obwodnicę Leśnicy z nową osią ul. Kosmonautów. Powstanie ona od wysokości kąpieliska Glinianki do ulicy Generała Augusta Fieldorfa. Dzięki przedsięwzięciu powstanie ponad 4 km nowych dróg. Inwestorzy zapowiadają, że zyskają także piesi i rowerzyści. 5 675 metrów ścieżek rowerowych i chodników, a także ponad kilometr ciągów pieszo-rowerowych. Warto dodać, że inwestorzy przewidzieli także kwestię torów kolejowych ciągnących się przez Aleję Stabłowicką. Stanie nad nimi 143-metrowy wiadukt. Remont ul. Kosmonautów oznacza także nowe, ponad 2-kilometrowe zielone torowisko tramwajowe, a także odnowione przystanki tramwajowe i autobusowe.

Wykonawcą zostanie przedsiębiorstwo Pro-Tra Building. Firma na realizację powierzonego zadania dostanie dwa lata. Według ujawnionych informacji, Pro-Tra Building zaproponowało cenę opiewającą na ponad 184 mln zł. Aż 170 mln zł z tej kwoty zapłaci gmina, natomiast 14 mln zł dopłaci MPWiK.

To inwestycja, o której pisaliśmy w naszym portalu już przed rokiem. Jak na projekt zapatrują się mieszkańcy Leśnicy? Piszcie w komentarzach.

Zwierzęta z wrocławskiego ZOO zabrały głos w bardzo ważnej sprawie: „Nie strzelaj, prosimy” [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Świętuj nadejście nowego roku – gala sylwestrowa z prawdziwą muzyką

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.