Rok temu we Wrocławiu ruszyła specjalna akcja promocyjna w ramach miejskiego programu „Nasz Wrocław”. Informowaliśmy w naszym portalu o tym pomyśle wrocławskich urzędników na dodatkową zachętę do rozliczania podatków w stolicy Dolnego Śląska.

Do akcji włączyło się także blisko 60 partnerów, w dziedzinie m.in. kultury, sztuki, sportu, rozrywki czy edukacji, którzy zaproponowali zniżki w ich placówkach w wysokości od 10% do 60%. Wystarczyło pobrać aplikację „Nasz Wrocław”. W ciągu 12 miesięcy mieszkańcy Wrocławia skorzystali z 36 080 darmowych wejść do Aquaparku, Hydropolis, ZOO, na mecz piłkarskiego Śląska Wrocław oraz przejażdżki konnej na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice.  Jak informują koordynatorzy akcji, uczestnicy programu „Nasz Wrocław 365” zaoszczędzili 1 430 569 zł.  Każdemu kto wykorzystał pięć bezpłatnych wejściówek zostało w portfelu 400 zł.

Projekt okazał się dużym sukcesem. Mimo pandemii i zamknięcia wielu instytucji program rozwija się. Zachęcamy mieszkańców do aktywnego spędzania czasu w mieście i korzystania z miejskich atrakcji w sposób bezpieczny – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Uczestnicy programu wciąż mogą skorzystać z darmowego wejścia do ZOO Wrocław. A już niebawem nowa odsłona akcji „Nasz Wrocław 365” i kolejne darmowe wejściówki do ciekawych miejskich instytucji. Szczegóły mamy poznać już 6 grudnia br., gdy miasto ogłosi kolejnych partnerów tej akcji.  „Nasz Wrocław 365” to jednak nie wszystko. Poza darmowymi wejściami, z których można było skorzystać w ramach specjalnej akcji, uczestnicy programu „Nasz Wrocław” mogą bez ograniczeń cieszyć się zniżkami nawet do 60 % w 58 punktach partnerskich, a cały czas dołączają kolejne podmioty. Jeszcze w tym roku pojawią się kolejni partnerzy.

„Nasz Wrocław” to bezpłatne wejścia do miejskich instytucji, ulgi u prywatnych partnerów i bilety MPK w niezmienionej cenie. Jak skorzystać z programu? Wystarczy pobrać aplikację Nasz Wrocław na smartfona i uzupełnić dane. To między innymi numer telefonu i PESEL. Rejestracja zajmuje kilka minut. Konto założymy stojąc nawet w kolejce do kasy biletowej atrakcji, z której chcemy skorzystać, a weryfikacja następuje w sposób bezdotykowy.  Ze zniżek w programie „Nasz Wrocław” mogą również korzystać dzieci i nastolatkowie. Wystarczy, by rodzić zarejestrował się w programie i założył konto swojemu dziecku, które skończyło 13 lat. Dzięki temu będzie mogło samo korzystać ze zniżek.  Osoby wykluczone cyfrowo mogą wyrobić „papierową” kartę „Nasz Wrocław”. Wystarczy zgłosić się do Centrum Obsługi Podatnika przy ul. Kotlarskiej 41.

Jak dotąd z programu korzysta już ponad 80 tysięcy mieszkańców i mimo smutnego okresu pandemii ich liczba stale się zwiększa. Z danych ratusza wynika, że we Wrocławiu rozlicza się ponad 400 tysięcy osób. Każdy z nich już teraz może dołączyć do programu i korzystać z możliwości jakie daje. Chcemy, aby mieszkańcy rozliczający PIT we Wrocławiu mogli korzystać z dodatkowych benefitów – zaznacza skarbnik miasta Marcin Urban. Co roku zachęcamy mieszkańców Wrocławia, by rozliczali swoje zeznanie w miejscu zamieszkania. Nie trzeba przy tym zmieniać adresu zameldowania.

Każdy pełnoletni mieszkaniec Wrocławia, który rozlicza tu podatek dochodowy może szybko i łatwo zostać uczestnikiem programu i bez przeszkód korzystać z atrakcyjnych zniżek. Dodatkowo od 1 stycznia każdy, kto posiada „Nasz Wrocław” i rozlicza PIT we Wrocławiu będzie mógł kupić bilety okresowe na komunikację miejską w niezmienionej cenie.

Debata nad dokumentami i oczekiwanie na dowody winy – kim był naprawdę zmarły ks. kardynał Henryk Gulbinowicz?

Poprzedni artykuł

Nie tak jak co roku, ale… – już „rośnie” choinka na wrocławskim rynku

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] Tylko w tym roku ponad 36 tysięcy osób skorzystało z oferty programu we wrocławskim ZOO. Jak już informowaliśmy w naszym portalu, dzięki poprzedniej puli darmowych wejść mieszkańcy w sumie zaoszczędzili 1 430 569 zł. […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.