Ołtaszyn to idealne miejsce dla osób chcących zamieszkać w klimatycznej i pełnej zieleni dzielnicy. Bliskość toru wyścigów konnych, liczne zielone skwery czy ścieżki rowerowe sprzyjają odpoczynkowi. Ołtaszyn to także doskonały wybór dla osób aktywnych, które chcą w pełni korzystać z miejskich atrakcji, codziennych spotkań i zakupów.

W taki sposób zamieszkanie na Ołtaszynie rekomenduje wykonawca osiedla „Zaciszny Ołtaszyn”, której budowa rozpocznie się w III kwartale tego roku.  Wymienione w broszurze dewelopera „m3Invest”walory z pewnością pasują do klimatycznego osiedla na obrzeżach miasta. Czy jednak nowi mieszkańcy na prawdę mogą liczyć jedynie na beztroską moc atrakcji? Przyjrzyjmy się bliżej sytuacji aglomeracyjnej obszaru.

Po drugiej stronie osiedla – przy ul. Pigwowej – firma Solid buduje „Penthouse Ołtaszyn”. Inwestor kompleksu mieszkalnego przewidzianego na 9 dwukondygnacyjnych domów szeregowych reklamuje swoje powierzchnie jako segment premium, a prace budowlane ruszyły już w maju. Na tym jednak rozbudowa się nie kończy. Jak czytamy na stronie Investmap.pl miasto sprzedało kolejne działki na tym terenie, a licytację wygrała firma Jack J. Charkowski sp.j.  Pod koniec kwietnia tego roku firma ta wystąpiła o pozwolenie na zabudowę. Przy ul. Generała Stefana Grota-Roweckiego powstanie zatem dokładnie 205 budynków mieszkalno-usługowych. Zajmą one łącznie powierzchnię ponad 2,6 m.kw.

Sytuacja rozbudowy Ołtaszyna nie byłaby tak ciekawa bez kontekstu ul. Zwycięskiej.  Szczycąca się mianem „najbardziej zakorkowanej ulicy w Polsce” arteria, już teraz zdaje się być kompletnie nieprzejezdna. Mieszkańcy okolicy skarżą się, że 2-kilometrowy odcinek pomiędzy rondem na ul. Grota-Roweckiego (od strony Borowskiej), a drugim rondem wiążącym ulice: Zwycięską i Ołtaszyńską. W godzinach szczytu pokonuje się ten fragment drogi w około 20 – 30 minut.

Teraz jest źle, będzie jeszcze gorzej – takie głosy pojawiają się ze strony wrocławian, którzy wymienioną ulicą poruszają się regularnie. Brak komunikacyjnej alternatywy (dopóki nie powstanie Wschodnia Obwodnica Wrocławia) i powstawanie nowych mieszkań, niestety nie dodaje im nadziei, że sytuacja w najbliższym czasie się poprawi. Warto przypomnieć, że najbliższych miesiącach ruch samochodowy zwiększy się jeszcze bardziej, ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego i akademickiego.

Maciej Fedorczuk

Foto: fotopolska.eu

Przestrzeń do pracy z bonusami – jedyne takie miejsce w kraju powstaje we Wrocławiu

Poprzedni artykuł

Kilogramy narkotyków i… rower – sprawa jest rozwojowa

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

5 Komentarze

  1. Czy ten kto pisał ten artykuł był kiedykolwiek na ołtaszynie? Zielono? Spokojnie? Człowieku! Kariery redaktora to ja Ci nie wróże

    1. Aura Ołtaszyna, a jego codzienność to niewątpliwie dwie różne kwestie. Sytuacja Ołtaszyna drastycznie zmieniana wieloma inwestycjami i zarazem niedostatkiem zaangażowania miasta w układ komunikacyjny i szerzej w planowanie przestrzenne, wywołują skrajne oceny. Prosimy mieszkańców o zabieranie głosu – chcemy być Państwa rzecznikami. Pozdrawiamy Pani Anno. Redakcja

  2. Pani Anno, to co jest napisane o Ołtasznie to reklamówka “Zaciszny Ołtaszyn” To co widzę redakcja cytuje dewelopera. Zapraszamy na https://www.facebook.com/OltaszynWroclaw/ i oltaszyn.com.pl 🙂

    1. W najmniejszym stopniu nie reklamujemy tej czy innej inwestycji, a materiały publikowane w sieci traktujemy jako punkt wyjścia. Zresztą nawet w tytule zawarliśmy kluczowe pytanie.

  3. […] wyliczeń inwestora w zasięgu oddziaływania inwestycji mieszka ok. 55 tys. osób. Stabłowice – podobnie jak opisywany przez nas wczoraj Ołtaszyn – ma (z punktu widzenia developerów) potencjał rozwojowy. Na przykład spółka Archicom […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.