W Systemie Informacji Przestrzennej Wrocławia pojawiły się dwie nowe zakładki. Opracowany po raz pierwszy jedenaście lat temu tzw. geoportal miasta jest systematycznie rozwijany i aktualizowany. Geoportal odwiedza średnio 46 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie.
Aktualnie udostępnionych jest 20 map tematycznych. Zawarto w nim między innymi Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Wrocławia z 2018 roku. W poszczególnych zakładkach zaznaczono również budynki wpisane do Gminnej Ewidencji Zabytków czy mapę tras rowerowych. Jest też dostępna mapa solarna Wrocławia, o której w naszym portalu informowaliśmy szerzej.
Dzięki najnowszej aktualizacji można również sprawdzić informacje związane z decyzjami architektonicznymi. Publikacja informacji o środowiskowych uwarunkowaniach jest ułatwieniem dla mieszkańców i deweloperów. Po wejściu w ten zasób można zobaczyć nazwę i cel przedsięwzięcia, wobec którego została wydana decyzja, jej znak oraz datę wydania. Kontury poszczególnych działek są zaznaczone na zielono.
Decyzje środowiskowe mówią o tym, w jaki sposób należy realizować inwestycję – tak, by miała ona jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. To jedno z pozwoleń administracyjnych, niezbędnych do legalnej realizacji inwestycji.
Wrocławski geoportal powstał w 2008 r. Początkowo zawierał: ortofotomapę, mapy własności, plany miejscowe, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz dane 3D. Cześć danych – m.in. adresy, plany miejscowe, decyzje architektoniczne i decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach – jest aktualizowana na bieżąco. Informacje są wytwarzane lub pozyskiwane przez jednostki Gminy i od innych podmiotów publicznych, np. Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Wojewódzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej czy Głównego Urzędu Statystycznego. Geoportal jest dostępny pod adresem geoportal.wroclaw.pl
Poprzez: wroclaw.pl