fot. Agata Władyczka (mat. prasowe)

W najbliższą środę, 25 sierpnia, po dwumiesięcznej przerwie, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice ponownie bomba pójdzie w górę. Do zaplanowanych na ten dzień siedmiu gonitw na dystansach płaskich zgłoszono łącznie 60 koni.

Osiem z nich wejdzie do maszyny startowej po raz pierwszy, rywalizując w gonitwie dla dwuletnich debiutów. Początek dnia wyścigowego zaplanowano na godzinę 15:00, start pierwszej gonitwy o godz. 15:30. Wyścigi odbędą się z udziałem publiczności, wstęp wolny.

Środowy mityng będzie jednocześnie ostatnim wyścigowym akcentem przed najważniejszym wydarzeniem tego sezonu na Partynicach: Wielką Wrocławską – Nagrodą Prezydenta Wrocławia, na którą organizatorzy zapraszają już za dwa tygodnie, w niedzielę, 5 września.

Pierwszy mityng po letniej przerwie oferuje siedem gonitw płaskich dla koni pełnej krwi angielskiej – po raz pierwszy na starcie pojawią się dwulatki – oraz czystej krwi arabskiej.

Bardzo ciekawa i wyrównana stawka zebrała się w gonitwie dla trzyletnich i starszych folblutów na dystansie 2 200 metrów. Świetnie na partynickim torze spisuje się w tym sezonie Ragane, która po bliskim czwartym miejscu w Nagrodzie Konstelacji, sięgnęła tu po zwycięstwo. Jej dodatkowym atutem będzie dosiad czempiona Szczepana Mazura.

 

Bardzo dobrze we Wrocławiu biega Faith, raz wygrała w mocnej stawce, dwukrotnie była druga. Na niej z kolei pojedzie aktualny lider wśród jeźdźców – Sanzhar Abaev. Na Partynicach zwyciężył również Shuri, zaś Tebinio po wygraną sięgnął na Służewcu. Trimo Girl zwycięstwo zanotowała w debiucie podczas inauguracji sezonu we Wrocławiu, Skilled Player wygrał gonitwę w Sopocie.

 

Dwanaście trzylatków rywalizować będzie na dystansie jednej mili. Tutaj również trudno wskazać faworytów. Przyjezdne Iskra i Mola czy miejscowe Bold Secret, Call Me Home i Calvi On The Rocks lepsze starty przeplatają ze słabszymi. Witcher na razie nie potwierdza na torze możliwości wynikających z rodowodu. Master Gold najlepszy wynik osiągnął, kiedy biegł pod bardzo niską wagą, tutaj jego atutem będzie Szczepan Mazur w siodle.

 

Trzyletnie araby powalczą m.in. w gonitwie I grupy na dystansie 2 200 metrów, która zapowiada się na pojedynek trzech obecnie najlepszych jeźdźców w Polsce: Omandora Gala dosiądzie Szczepan Mazur, Nazih Di Lupo będzie miał w siodle Sanzhara Abaeva, na Pianorze pojedzie Dastan Sabatbekov.

 

Siódmy dzień sezonu wyścigowego 2021
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
25 sierpnia (środa) godz. 15:00, wstęp wolny
15:30 – start pierwszej gonitwy
19:00 – koniec mityngu

Wyścigi można również obejrzeć online – transmisja od godz. 15:00 na torpartynice.pl

African Music School wystąpi we Wrocławiu, czyli “instrumenty zamiast broni”!

Poprzedni artykuł

Dolnośląscy terytorialsi odbyli szkolenie na zalewie Mietkowskim

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.