Pandemia koronawirusa ma wpływ na wiele aspektów naszego życia. W tym także na sektor kultury. „Koalicja miast dla kultury” rusza z projektem „Badanie kryzysu i zmian w kulturze w czasie pandemii COVID-19, czyli kondycja kultury miejskiej w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu, na przestrzeni lat 2020-2021”.

Celem prowadzonego przez firmę Public Profits badania jest uchwycenie skutków pandemii Covid-19 w sektorze kultury. Ma to pozwolić na znalezienie rozwiązań, które pozwolą przeciwdziałać podobnym kryzysom w przyszłości.

Jednym z pierwszych etapów projektu jest ankieta skierowana do pracowników prywatnych i publicznych instytucji kultury, w tym organizacji pozarządowych działających w sferze kultury w siedmiu polskich miastach: w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Osoby, które pracują w instytucjach kultury mogą wypełnić ankietę: TUTAJ! 

Do wypełnienia kwestionariusza zaproszone są osoby pracujące w instytucjach z siedmiu wskazanych wcześniej miast, w tym:

  • instytucjach artystycznych: teatrach, filharmoniach, operach, operetkach, orkiestrach symfonicznych i kameralnych, zespołach pieśni i tańca oraz zespołach chóralnych, itd.
  • tzw. innych instytucjach kultury: kinach, muzeach, bibliotekach, centrach, domach i świetlicach kultury, ogniskach artystycznych, galeriach sztuki oraz ośrodkach badań i dokumentacji, domach aukcyjnych, redakcjach pism poświęconych kulturze.
  • hybrydowych instytucjach kultury: klubokawiarniach; labach i space’ach; portalach, galeriach i stronach internetowych prowadzących stałą działalność kulturalną, kolektywach i spółdzielniach zajmujących się działalnością kulturalną, firmach produkujących dobra kultury i organizujących działalność kulturalną; cyklicznie realizowanych festiwalach; squatach i galeriach „napowietrznych”, kolektywach edukatorów i animatorów kultury, itd.
Piotr Krejner

Be Together – projekt dla tych, którzy chcą być aktywni!

Poprzedni artykuł

Szczepienia dla cudzoziemców. Obcokrajowcy z grupy 0 już zaszczepieni

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.