zdjęcia: wroclaw.pl

Prace związane z remontem północnego tunelu samochodowego na skrzyżowaniu ul. Oławskiej i Piotra Skargi przy Galerii Dominikańskiej dobiegają końca. W połowie grudnia ruch ma zostać przywrócony na obu pasach.

Przypomnijmy, że na czas prowadzonych prac zmieniono organizację ruchu – tunel północny zamknięto, a w południowym wprowadzono ruch dwukierunkowy.

– Przebudowa rozpoczęła się 6 czerwca i zostanie zakończona w połowie grudnia. Prace przebiegają zgodnie z planem. Wymieniliśmy cały sufit, okładzinę ścian północnych z nowej cegły klinkierowej, krawężniki i płyty chodnikowe – wylicza Artur Ochmański, kierownik budowy z ramienia generalnego wykonawcy firmy Dromosttor.

– Musieliśmy prowadzić prace przy zachowaniu ruchu pojazdów i pieszych. Zamknięcie tak newralgicznego skrzyżowania w centrum miasta było niemożliwe – zaznacza Ochmański.

Tunel był w bardzo złym stanie technicznym i wymagał natychmiastowego remontu. Ściany z klinkierowej cegły zostały odsolone i pokryte powłoką hydrofobową, dzięki czemu nie będą osiadać na niej zanieczyszczenia.

– Gromadzące się w dużej ilości zanieczyszczenia do tej pory przyklejały się do ścian, dzięki powłoce kostkę będzie można łatwiej wyczyścić, brud nie będzie wchodził do środka i niszczył tunelu w takim stopniu jak było wcześniej – wyjaśnia Klaudia Piątek ze ZDiUM

Tunel południowy przy pl. Dominikańskim remontowano w 2013 r.

“Jarek to Śląsk Wrocław” – dziś urodziny legendy WKS-u

Poprzedni artykuł

Wciąż trwa akcja #TrójkolorowaKrew! Oddaj krew i idź na mecz Śląska Wrocław

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.