Wielofunkcyjna hala sportowa ma powstać we Wrocławiu, jej otwarcie planowane jest na ostatni kwartał 2021 roku, ma mieć 400 miejsc i dwukondygnacyjną konstrukcję. Przeznaczona będzie przede wszystkim dla zapaśników, sztangistów czy też pięściarzy, ale ma być w pełni dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Koszt budowy to 25 milionów złotych.

W południe przy ul. Racławickiej, na miejscu dawnych basenów należących do Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław, został wmurowany kamień węgielny i kapsuła czasu pod budowę wielofunkcyjnej hali sportowej. Będzie służyła mieszkańcom miasta oraz członkom WKS-u Śląsk i ma zabezpieczać m.in. codzienne potrzeby miłośników czy zawodników czterech dyscyplin: zapasów klasycznych, judo, boksu, a także podnoszenia ciężarów

Miasto ma na tę część Wrocławia całościową koncepcję sportową. To tak naprawdę nadrabianie wieloletnich zaległości. Dość powiedzieć, że zapaśnicy czy sztangiści do tej pory o tę halę walczyli przed prawie dwie dekady, tułając się po starych i dawno już wysłużonych obiektach. O planach rozbudowy infrastruktury sportowej naszego miasta, o potrzebie tworzenia warunków do podnoszenia formy sportowców i innych działaniach koniecznych dla budowania potencjału sportowego stolicy Dolnego Śląska mówią nam prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Mariusz Jędra oraz Józef Tracz – medalista olimpijski w zapasach, wielka gwiazda tego sportu i Tomasz Mędrykiewicz – prezes firmy „ERA” budującej obiekt. Zobacz nasze video.

We wspomnianej kapsule czasu są m.in. podarunki i trofea od gwiazd wrocławskiego sportu, szalik i maseczka (jako znak czasu) Śląska oraz książka pt. „Dolnośląscy Olimpijczycy” opisująca najpiękniejsze historie wrocławskich triumfów. Dyrektor WKS-u Śląsk Janusz Pilch umieścił również w kapsule list, w którym podziękował miastu za inicjatywę budowy hali, a także wymienił wszystkie medale olimpijskie klubu, będące „sportowym bogactwem naszego miasta”.

Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 3500 mkw., a powierzchnia samej hali to 2100 mkw. Pod jej dachem znajdzie się widownia na 400 miejsc. Obiekt jest dwukondygnacyjny, z dostępem dla osób z niepełnosprawnościami, a także z 63 miejscami postojowymi, w tym dwoma dla autokarów. W budynku znajdą się również: pomieszczenia do gry w tenis stołowy i bilard, sanitariaty z natryskami, gabinet pierwszej pomocy, sauna, bar i biura administracji. Koszt inwestycji to blisko 25 mln zł. Do użytku zostanie oddana w czwartym kwartale bieżącego roku, a buduje ją Przedsiębiorstwo Inżynieryjne ERA S.A.

Łukasz Ciona

Foto: dzięki uprzejmości BPUMWr

Takie kwiatki Panie Tulipanie – sklep ogrodniczy z 70-letnią tradycją zyskał nową witrynę

Poprzedni artykuł

E-papierosy ryzykowne szczególnie dla młodych ludzi [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.