Wrocławski Bal Nadziei to bezprecedensowe wydarzenie, które swoją obecnością uświetnią przedstawiciele środowisk samorządowych, ludzie kultury, artyści i przedsiębiorcy.

To również doskonała i prestiżowa okazja mogąca posłużyć firmom z regionu do budowania pozytywnych relacji wizerunkowych poprzez realizowanie misji społecznej i działania na rzecz potrzebujących. Pomysł zorganizowania tego balu pojawił się, gdy jedna z koleżanek z naszego klubu zachorowała na raka piersi. Wtedy zobaczyłyśmy, jak wielkie pieniądze potrzebne są na leczenie tej choroby, na kupno sprzętu do diagnozowania i leczenia – mówi Agata Gwadera-Urlep, wrocławska radna miejska i współorganizatorka balu.

Gospodarzem wieczoru będzie Konrad Imiela – aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, a także dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Wrocławski Bal Nadziei, który organizujemy pod honorowym patronatem prezydenta Jacka Sutryka, to bezprecedensowe wydarzenie o charakterze społeczno-towarzyskim, które swoją obecnością uświetnią przedstawiciele środowisk samorządowych, ludzie kultury, artyści i przedsiębiorcy. Swój udział zapowiedzieli już m.in. aktorzy – Anna Dereszowska i Jan Nowicki – opowiada Agata Gwadera-Urlep. Wielkie emocje będą też z całą pewnością towarzyszyć pozostałym aukcjom, w tym między innymi licytacji piłki z podpisem naszego reprezentanta Roberta Lewandowskiego, której donatorem na ten szczytny cel jest PZPN.

Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży cegiełek oraz wpływy z licytacji powierzonych przez donatorów przedmiotów, zostaną w całości przekazane na rzecz Centrum Chorób Piersi – Breast Unit, działającego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu, z przeznaczeniem m.in. na zakup systemu chłodzenia skóry głowy zapobiegający wypadaniu włosów podczas leczenia chemioterapią, wpisujący się w minimalizację działań niepożądanych, które wynikają z leczenia cytostatykami i poprawy jakości życia chorych.

Podczas aukcji charytatywnych, które zostaną przeprowadzone w trakcie trwania Balu zostaną zlicytowane, między innymi dwa wyjątkowe dzieła sztuki – linoryty Pabla Picassa i Marca Chagall’a, pochodzące z prywatnej kolekcji uznanego w Niemczech kolekcjonera sztuki – Bernda Dintera. Oprawione prace zakupione na aukcji, wraz z certyfikatami autentyczności, już czekają w siedzibie FCC we wrocławskich sukiennicach, by już niebawem znaleźć nowego właściciela.

Wrocławski Bal Nadziei odbędzie się 25 stycznia 2020 r. w sali Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Cegiełki/bilety wstępu na bal można kupić na stronie www.wroclawskibalnadziei.pl

Chciał skubnąć… znak drogowy – i nawet wyjaśnił w jakim celu

Poprzedni artykuł

To był bardzo dobry weekend dla wrocławskich drużyn – oby więcej takich… [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.