fot. mat. pras.

Nad budynkiem przy Haukego-Bosaka 18 i 20 we Wrocławiu pojawiła się wiecha. Inwestycja wkroczyła tym samym w kolejny etap budowy, której zakończenie planuje się na trzeci kwartał 2022 roku. Kompleks apartamentów powstaje na wrocławskim Przedmieściu Oławskim. Ponad połowa z nich znalazła już swoich właścicieli.

Wiecha ma związek z tradycją budowlaną symbolizującą osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego obiektu. Dotarcie do tego etapu zajęło zaledwie 7 miesięcy. W tym czasie wbudowano ok. 5480 m3 betonu oraz 580 000 kg stali. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku polegające na montażu okien, instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz wykonywaniu ostatnich ścianek działowych, posadzek i tynków. Zespół realizacyjny rozpoczął też roboty dachowe, jak i prace przy elewacji.

W HB1820 zaprojektowano 96 apartamentów o zróżnicowanych metrażach: od 26 do 100 mkw. Mimo zabudowy w ścisłym centrum miasta, projektantom udało się stworzyć małe ogródki dla mieszkańców, zlokalizowane na pierwszym piętrze. Bryła budynku ma wyważoną i prostą formę, pasuje więc do sąsiadującej z nim historycznej zabudowy. Podświetlona, ozdobiona roślinnością frontowa elewacja, dopełni obrazu, wzmacniając walory ekologiczne i estetyczne budynku. Duże okna zapewnią optymalne oświetlenie wnętrz i komfortowe wyciszenie, a możliwość zamontowania klimatyzacji będzie dodatkowym atutem.

Deweloper zdecydował o wprowadzeniu do oferty lokali wyposażonych w system automatyki mieszkaniowej „Appartme”, oferując klientom, nowoczesne i ekologiczne zarządzanie zużyciem mediów we własnym mieszkaniu. W sytuacji wyjazdu na kilka, a nawet kilkanaście dni, jednym przyciskiem można „zakręcić” wodę, wyłączyć gniazda elektryczne urządzeń działających w trybie czuwania, czy zmniejszyć do minimum niepotrzebne w tym czasie ogrzewanie pomieszczeń. Możliwe jest także zdalne zabezpieczenie mieszkania przed zalaniem.

– HB1820 to na razie pierwsza nasza inwestycja, w której wprowadzamy systemy Smart Home. Ciągle poszukujemy rozwiązań niskoemisyjnych, co jest spójne z polityką grupy Eiffage. Już teraz w procesie budowy wykorzystujemy certyfikowane materiały ekologiczne, również pochodzenia roślinnego. Planujemy dalsze działania w tym kierunku – dodaje Sebastian Bieńkowski.

Apartamenty HB1820 zostaną oddane do użytku pod koniec 2022 roku. Za wykonanie realizację inwestycji odpowiada spółka z Grupy – Eiffage Polska Budownictwo SA.

Sky Tower dołącza do kampanii Movember i organizuje bezpłatne badania

Poprzedni artykuł

Jacek Sutryk zainaugurował jarmark bożonarodzieniowy

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. Patrząc na zdjęcie widzimy zatrzymaną pewną niemałą ilość wody na dachu.
    Czy deszczówka będzie zasilała jakieś rośliny, czy też na dachu będzie kąpielisko?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.