Blisko WrocławiaDolny ŚląskWideo/Galerie

Wiatrak w Polkowicach – powrót z historii i wyprawa w przyszłość [VIDEO]

0

Za prawie 9 milionów złotych „Polkowicki Holender” został zrewitalizowany.

Niegdyś był ważnym zakładem pracy, potem straszył, a teraz znowu wraca do życia i już odwiedzają go pierwsi turyści. W XIX wieku działało tutaj więcej holenderskich wiatraków. W Polkowicach przy drodze wjazdowej od strony Lubina stało ich sześć. Dzisiaj ostał się jeden, ale jakże cenny. Z pewnością sukcesem samorządu gminy jest wykreowanie z pozornie drobnego zabytkowego obiektu modelowego obiektu turystycznego na dużą skalę. O planie odnowienia tej architektonicznej i turystycznej ciekawostki na mapie Zagłębia Miedziowego informowaliśmy kilkakrotnie w naszym serwisie.

Obecnie Polkowicki Wiatrak (taka jest oficjalna nazwa obiektu) oferuje odwiedzającym możliwość cofnięcia się w czasie i wysłuchania wielu ciekawych historii, na przykład o przeszłości Polkowic – dawnej i najnowszej. Multimedialna formuła ekspozycyjna jest na tyle atrakcyjna, że zarówno młodsi, jak i starsi znajdą coś dla siebie. O tym zapewnia rzecznik prasowy burmistrza Polkowic Roman Tomczak. Zobacz nasze video.

Najpierw zapomniany, potem długo odbudowywany i wreszcie dostępny – polkowicki wiatrak. Można tu przyjść lub przyjechać, ale jak się już wejdzie, to czasu nie szkoda. Zagłębie Miedziowe i Dolny Śląsk mają nowe i bardzo ciekawe miejsce, do którego warto dotrzeć.

Dariusz Nowakowski

„Niech śpiewa cały świat” – inauguracja 56. edycji festiwalu Wratislavia Cantans

Poprzedni artykuł

Niepokonani niezwyciężający – Śląsk Wrocław zagra w Gliwicach [ZAPOWIEDŹ]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.