Znane Czytelnikom portalu Wrocławskie Fakty centrum inQUBE w czasie pandemii nie przerwało działalności, a zaplanowane wydarzenia przeniesione zostały do sieci.
Od stycznia, z tych propozycji szkoleniowych skorzystało prawie 1800 osób. W półroczu inQUBE zorganizował: 28 wydarzeń stacjonarnych, 44 webinary i spotkania on-line, 2 debaty, 40 konsultacji indywidualnych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej oraz 17 konsultacji indywidualnych z zakresu zarządzania, strategii biznesowej i marketingu. Część przeprowadzonych webinarów i webcastów umieszczonych zostało na stronie internetowej inQUBE.pl. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się porady i szkolenia prawników z Kancelarii TLA.
Trudna sytuacja ekonomiczna nie wpłynęła negatywnie na liczbę najemców budynku inQUBE. Aktualnie wynajętych jest 19 pomieszczeń, a 5 jest już zarezerwowanych. Do wynajęcia zostały tylko dwa biura. Od stycznia salki spotkań wynajmowane były 120 razy. Pod marką inQUBE Consulting zrealizowany został projekt doradczy w obszarze procesów obsługi klienta dla firmy Koelner Polska i podpisana została umowa na usługi doradcze z firmą Rawlplug S.A. inQUBE Consulting jest aktywnym partnerem w inicjatywie Laboratorium Wsparcia. W pierwszym półroczu, inQUBE Consulting przygotował wykład otwarty i 2 webcasty związane z tematyką customer i employee experience.
Od początku stycznia br., Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji oraz Komercjalizacji (CTWIK) działające w strukturze inQUBE UIP, pośredniczyło w zawarciu 6 umów z przedsiębiorcami o realizację prac badawczo-rozwojowych i umowy trójstronnej o współpracy UEW ze spółkami: Invento Capital i SPIN-US. Ponadto z inicjatywy CTWIK odbyło się jedno szkolenie stacjonarne poświęcone identyfikacji, wycenie i komercjalizacji własności intelektualnej w przedsiębiorstwie (z udziałem ekspertów z Brante Partners sp. z o.o.) i webinar dotyczący zmieniających się perspektyw rozwoju innowacji i transferu wiedzy z nauki do gospodarki w czasie pandemii.
W lipcu inQUBE nie zwalnia tempa. Już zaplanowanych zostało kilkanaście wydarzeń. Szczegóły dotyczące działalności inQUBE można znaleźć pod linkiem: https://inqube.pl/lipcowy-harmonogram-wydarzen-inqube/
inQUBE w liczbach po sześciu miesiącach 2020:
Oferta szkoleniowa dla start-upów:
- 28 zorganizowanych wydarzeń stacjonarnych,
- 435 uczestników wydarzeń stacjonarnych,
- 44 zorganizowanych webinarów,
- 1351 osób biorących udział w webinarach,
- 2 debaty (panele),
- 350 uczestników debat (paneli),
- 16 wydarzeń przygotowanych przez najemców w ramach budowy społeczności startupowej inQUBE,
- 40 konsultacji indywidualnych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej,
- 17 konsultacji indywidualnych z zakresu zarządzania, strategii biznesowej i marketingu.
Najem powierzchni w budynku inQUBE:
- 19 wynajętych biur
- 5 wstępnie zarezerwowanych biur
- 4 wynajętych miejsc w przestrzeni coworkingowej
- 4 wykupione usługi wirtualnego adresu
- 120 rezerwacji salek spotkań (od stycznia
inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości integruje społeczność biznesu. To miejsce pracy, spotkań, inspiracji, nauki i zbierania doświadczeń dla ludzi przedsiębiorczych i aktywnych. Ale oprócz przedsięwzięć edukacyjnych, inQUBE oferuje miejsca do pracy i spotkań biznesowych. Najemcy mają dostęp do budynku 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. W nowej siedzibie, przy pod adresem Wielka 67 we Wrocławiu, inQUBE działa od października 2019 roku. Więcej informacji o inkubatorze i organizowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej inQUBE.pl.