Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych ruszy 24 marca. W tym roku cały proces można też przejść elektronicznie. Wystarczy wykorzystać profil zaufany. Pomocna dla rodziców będzie także internetowa mapa dostępnych placówek.

Nowością w tegorocznej rekrutacji jest możliwość przejścia całego procesu online. Wystarczy wprowadzony w elektronicznym systemie wniosek podpisać profilem zaufanym. Dlatego zachęcamy wszystkich rodziców już dziś – do 24 marca warto założyć sobie taki profil. To spore ułatwienie, a w czasie trwającej pandemii dodatkowy argument przemawiający za takim sposobem rekrutowania dzieci. Drodzy Rodzice, nie czekajcie – załóżcie profil i skorzystajcie – namawia Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji we wrocławskim Urzędzie Miejskim.

W tym roku udostępniona będzie także elektroniczna mapa Wrocławia, na której można znaleźć dostępne placówki. Na mapie znajdują się przedszkola publiczne prowadzone przez miasto oraz inne podmioty, a także “zerówki” szkolne. To spore ułatwienie dla rodziców, którzy będą poszukiwać trzech obiektów dla swoich pociech.

Warto zaznaczyć trzy placówki. Pozwalają na to zasady rekrutacji i nie trzeba się czegokolwiek obawiać. To tylko zwiększa szanse na pomyślne przejście całego procesu rekrutacji – podkreśla Marcin Miedziński, zastępca dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych.

Szczegółowa oferta przedszkoli wraz z liczbą miejsc do rekrutacji dostępna będzie 24 marca w systemie elektronicznym. Wówczas rodzice będą mogli wskazać trzy placówki. Do tego czasu warto dysponować profilem zaufanym i ułatwić sobie proces rekrutacji. Możecie to zrobić TUTAJ!

Elektroniczny system rekrutacji zostanie uruchomiony 24 marca 2021 roku od godziny 12.00. W związku z rosnącymi potrzebami mieszkańców w 2020 roku powstało 1830 nowych miejsc w przedszkolach publicznych. W 2021 planowane jest utworzenie kolejnych ponad 1000. Zostaną one uruchomione w III kwartale.

Piotr Krejner

Jak zazielenić ulicę Żeromskiego? O tym zdecydują mieszkańcy

Poprzedni artykuł

Wrocławskie centrum handlowe wręczy 500 storczyków za zakupy z okazji Dnia Kobiet

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.