1,7 mln zł przekaże samorząd Wrocławia dla szpitali, w których ze względu na pandemię koronawirusa brakuje wielu środków. Jak już informowaliśmy, już tydzień temu dużą pomoc do placówek służby zdrowia w regionie skierował samorząd wojewódzki. Kwota, jaką zadeklarował urząd marszałkowski to 40 mln zł.

Poza bezpośrednim wsparciem finansowym, miasto zakupiło również dwie specjalistyczne karetki. Taką specjalistyczną karetkę kupujemy dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Druga trafi do Szpitala Wojskowego. Poza dofinansowaniem zakupów testów do wykrywania wirusa, podjąłem decyzje o wsparciu pozostałych 7 szpitali łączną kwotą 1.7 mln na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej – napisał na Facebooku włodarz Wrocławia Jacek Sutryk.

Warto wspomnieć, że żaden z wrocławskich szpitali nie znajduje się w zarządzaniu ratusza, który mimo wszystko przeznacza znaczącą pomoc finansową na uzupełnienie deficytów powstałych w wyniku obecnej sytuacji epidemicznej.

Jaką kwotę otrzymały konkretne placówki?
  • Szpital MSWiA, ul. Ołbińska – 141 000 zł
  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny, ul. Borowska – 160 000 zł
  • Wojskowy Szpital Kliniczny Poliklinika, ul. Weigla – 200 000 zł
  • Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc, ul. Grabiszyńska – 245 000 zł,
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego, ul. Koszarowa – 200 000 zł
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, ul. Kamieńskiego – 242 400 zł
  • Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka, ul. Fieldorfa – 250 000 zł.

40 mln zł trafi na rachunek Dolnośląskiego Pakietu Wsparcia dla Ochrony Zdrowia na walkę z koronawirusem. Dolnośląskie szpitale oraz pogotowia ratunkowe będą mogły kupić specjalistyczny sprzęt do walki z epidemią.

Jak zapowiedzieli, podczas relacjonowanego przez nasz portal briefingu, marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski, Pomoc finansowa w pierwszej kolejności trafi do pogotowia ratunkowego we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy oraz szpitali wojewódzkich w Wałbrzychu, Legnicy, Jeleniej Górze, Wrocławiu (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego, Szpital Specjalistyczny im. A Falkiewicza przy ul. Warszawskiej, Dolnośląskie Centrum Onkologii przy pl. Hirszfelda, Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej), a także do Szpitala Zakaźnego w Obornikach Śląskich oraz Zakaźnego Szpitala Powiatowego w Bolesławcu.

foto: Jacek Sutryk - Facebook

Samorządy online – od kwietnia rady gmin i powiaty oraz sejmik województwa będą działać zdalnie – złagodzone też będą reguły budżetów

Poprzedni artykuł

8. Nocny Wrocławski Półmaraton – niestety odwołany

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. […] po naszym apelu miasto zakupiło dwie w nowoczesne karetki za 1,7 miliona złotych, o czym napisaliśmy w naszym portalu. Oddajmy jednak prawdę – właściwie to my wrocławianie zakupiliśmy, bo nie zapominajmy, że […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.