Po odwołaniu w połowie czerwca br. Michała Bobowca, nowym członkiem zarządu województwa jest od dzisiaj Paweł Wybierała.

Podobnie jak jego poprzednik, Paweł Wybierała zajmie się m.in. zagadnieniami związanymi z dolnośląską turystyką, sportem oraz zabytkami. Zmianę przeprowadzono w ramach środowiska Bezpartyjnych Samorządowców, których klub postanowił o korekcie składu władz urzędu marszałkowskiego.

Paweł Wybierała urodził się w 1974 we Wrocławiu, ale na co dzień mieszka w Miliczu. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku filozofia. Odbył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania w turystyce i hotelarstwie oraz zarządzania i marketingu. Karierę zawodową zaczął jako dziennikarz w lokalnym tygodniku, później kierował Gminnym Zespołem Kultury i Bibliotek w Krośnicach oraz Schroniskiem Młodzieżowym w Krośnicach. W kadencji 2010 – 2014 był burmistrzem Milicza, a następnie kierownikiem wydziału promocji i rzecznikiem prasowy starosty lubińskiego. W latach 2014 – 2018 pełnił mandat radnego powiatu milickiego, a po wyborach samorządowych 2018 objął mandat w Radzie Miejskiej Milicza. Od dwóch lat jest szefem biura Stowarzyszenia „Rzeczpospolita Samorządna” oraz członkiem zarządu spółki „Stawy Milickie”.

Paweł Wybierała jest żonaty i ma dwoje dzieci. Pasjonuje się historią, turystyką i sportem. Uprawiał wyczynowo zapasy w milickiej sekcji WKS Śląsk oraz brydż sportowy. W 2007 r. został wyróżniony przez Dolnośląską Federację Sportu „Zasłużony dla sportu na Dolnym Śląsku”, a w 2014 roku odznaczony Złotą Gwiazdą Polskiego Związku Zapaśniczego.

Podczas dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego większość radnych przegłosowała powołanie Pawła Wybierały na stanowisko Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Podczas głosowania 22 radnych głosowało za, 12 przeciw, a 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Różne przedmioty i wszystkie nielegalnie pozyskane – konsekwencje prawne mogą być poważne

Poprzedni artykuł

Maseczka zamiast mandatu – jedziesz tramwajem czy autobusem, więc zasłaniaj nos i usta

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.