Niebieskie tramwaje to znany w całej Polsce symbol Wrocławia. Jednak z okazji 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj, jeden z pojazdów miejskiego przewoźnika przybrał narodowe, biało-czerwone barwy. MPK symbolicznie uczciło w ten sposób nasze narodowe święto.

Kolory polskiej flagi zostały naniesione na jednego z moderusów beta, tramwajów produkcji poznańskiego Modertransu. Taki Tramwaj Niepodległości wziął udział w uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości przewożąc miejską delegację pod pomnik Wojciecha Korfantego znajdujący się tuż obok przystanku Orla, który na ten jeden dzień stał się symbolicznie przystankiem „Niepodległość”. Biało-czerwony tramwaj udał się później na regularne linie, tak aby mogli z niego korzystać wrocławianie.

To nie pierwszy raz, gdy przewoźnik włącza się w celebrację ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń. W dniach ważnych rocznic narodowych firma regularnie przyozdabia biało-czerwonymi flagami swoje pojazdy. Tym razem jednak – dodatkowo – po ulicach kursował niespełna 30-metrowy tramwaj, który w całości przywodził na myśl polską flagę.

W ten sposób, jako MPK, chcemy się włączyć do radosnego przeżywania święta wszystkich Polaków. Choć nasza narodowa flaga sama w sobie jest podzielona na dwa barwne prostokąty, to jej kolory łączą nas wszystkich, niezależnie od poglądów, aspiracji, płci, wieku czy zawodu – mówił prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Przypomnijmy, że to już drugi tramwaj z motywem historycznym, jakim dysponuje MPK Wrocław. 4 czerwca ubiegłego roku, kursowanie rozpoczął Tramwaj Wolności, który upamiętnia pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne i historię Wrocławia po roku 1945.

Poprzez: mpk.wroc.pl

„Chryzantemy dla Bohaterów” – szczytna akcja wielu środowisk [FOTO / VIDEO]

Poprzedni artykuł

Do pomocy seniorom dołącza #CyfrowyWolontariusz!

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. Nie szkoda naszych pieniędzy na takie pomysły?

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.