fot. Krystyna Pączkowska

Hitowo zapowiadające się starcie 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy zadecyduje, która drużyna spędzi październikową przerwę reprezentacyjną na fotelu lidera. Śląsk Wrocław traci punkt do Lecha Poznań i zwycięstwo przy Bułgarskiej pozwoli zespołowi Jacka Magiery objąć prowadzenie w wyścigu po mistrzostwo Polski.

Łatwo jednak nie będzie. Choć Śląsk Wrocław jest jedyną niepokonaną drużyną w całej lidze (4 zwycięstwa, 5 remisów), to jednak Lech dysponuje o wiele silniejszą kadrą. To zespół Macieja Skorży, który w poprzedniej kolejce przegrał pierwszy raz w tym sezonie (0:1 z Jagiellonią), będzie faworytem sobotniego starcia.
Były trener Wisły Kraków może wybierać pomiędzy 2-3 piłkarzami na każdej pozycji, a wrażenie robi fakt, że tacy piłkarze jak Pedro Tiba, Dani Ramirez, Artur Sobiech, czy Barry Douglas nie mają pewnego miejsca w pierwszym składzie “Kolejorza”.
Śląsk do Poznania pojechał osłabiony. Jacek Magiera nie będzie mógł skorzytać z kontuzjowanego Victora Garcii, a do zdrowia po urazach wracają Mark Tamas i Patryk Janasik.
Mimo tego, Jacek Magiera nie traci ducha. Ducha nie tracą także kibice Śląska Wrocław, którzy doskonale pamiętają ostatnie zwycięstwo z Lechem. 9 sierpnai 2019 roku, w Poznaniu, wrocławianie prowadzeni wówczas przez Vitezslava Lavickę wygrali 3:1, a bohaterem meczu został Łukasz Broź.

Erik Expósito, napastnik Śląska Wrocław, musi uważać na otrzymanie żółtej kartki. Hiszpan, w przypadku napomnienia, będzie musiał pauzować w następnej kolejce – kiedy to, już po przerwie reprezentacyjnej, Śląsk zmierzy się z Rakowem Częstochowa.
Na dziesięć ostatnich starć pomiędzy tymi drużynami, pięciokrotnie wygrywał Lech, trzy razy padał remis, a dwukrotnie zwyciężał Śląsk. W poprzednim sezonie mecz na Stadionie Poznań zakończył się wygraną Lecha 1:0. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Aron Johannsson, którego nie ma już w Poznaniu.

Przewidywane składy:

Lech Poznań: Bednarek (gk) – Pereira, Salamon, Satka, Rebocho – Karlstrom, Kvekverskiri – Ba Loua, Amaral, Kamiński – Ishak

trener: Maciej Skorża

Śląsk Wrocław: Szromnik (gk) – Bejger, Golla, Verdasca – Pawłowski, Schwarz, Mączyński, Stiglec – Pich, Praszelik – Expósito

trener: Jacek Magiera

  • Stadion Poznań
  • sędziuje: Bartosz Frankowski (Toruń)

„Czas próby” – czas rzeczywistości

Poprzedni artykuł

Wewnętrzna walka i praca nad tworzywem – czyli „Opór i poddanie”

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.